Sprawdzone metody na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu

30 maja 2017 16:26
Sprawdzone metody na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu

Czujesz się wzdęta i opuchnięta? Czasem tak bywa, że nasz organizm zatrzymuje w sobie wodę. Możesz wtedy ważyć nawet kilogram więcej, masz nabrzmiały brzuch, opuchnięte nogi, lekko spuchnięte palce i podpuchnięte powieki. Walka z nadmiarem wody w organizmie wcale nie jest trudna i wymagająca. Sprawdź 5 naszym zdaniem najprostszych sposobów.

#1. Pij zimną wodę
Tak, na pozbycie wody – należy dostarczyć organizmowi więcej wody, a najlepiej schłodzonej. Zimna woda np. z lodem pobudza metabolizm. Dostarczanie odpowiedniej ilości czystej wody ma również wpływ na likwidację uciążliwych zaparć. Jedną z przyczyn jest właśnie niedostateczne nawodnienie organizmu. To dodatkowo pozwoli pozbyć się nadętego bolesnego brzucha.

#2. Ogranicz spożycie soli
To oznacza odstawienie lub ograniczenie przetworzonej żywności, solonych przekąsek takich jak chipsy, frytki, fast food’y, potrawy mrożone bogate także w glutaminian sodu. Sód jest sprzymierzeńcem w zatrzymywaniu zbyt dużej ilości wody. Ograniczenie spożywania soli to jeden z ważniejszych kroków w tej walce.

#3. Sięgnij po ziołowe herbatki
Gospodarkę wodną organizmu pomogą też wyregulować zioła i ziołowe herbatki. Zioła moczopędne zwiększają wytwarzania moczu i pomagają w usuwaniu płynów z organizmu. Sięgnij np. po herbatę zieloną, yerba mate, mniszka lekarskiego, krwawnik pospolity, herbatkę żurawinową.

#4. Wzbogać dietę w warzywa i owoce
Jedz więcej „nawilżających pokarmów”. Są to zwyczajnie warzywa i owoce, które nawodnią organizm bez wywoływania wzdęć. Pełne wody są ogórki, kapusta, szparagi, truskawki, arbuz, ananasy, brzoskwinie.

#5. Ćwicz!
Ruszaj się, kiedy tylko możesz, bo wysiłek fizyczny wspomaga regulację poziomu wody w organizmie i wydalanie nadmiaru wody wraz z potem. Razem z potem pozbędziesz się z organizmu także sodu.

Zdjęcie Sprawdzone metody na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu #1
Fot. http://www.hellomagazine.com/healthandbeauty/health-and-fitness/2013080213905/water-retention/