Twój kolor oczu wiele ujawnia na temat Twojego zdrowia

30 maja 2017 16:26
Twój kolor oczu wiele ujawnia na temat Twojego zdrowia

Osoby o niebieskich, czarnych i ciemnobrązowych oczach różni nie tylko kolor oczu, ale również podatność na pewne choroby. W zależności o tego jaki masz kolor oczu możesz mieć większe ryzyko zachorowania na czerniaka lub bielactwo. Nic jednak nie jest przesądzone, więc nie warto się martwić na zapas.

#Czarne oczy

Badania dowodzą, że osoby o czarnych oczach bardziej narażone są na zaćmę. Jest to schorzenie, które znacząco utrudnia widzenie. Objawia się mglistą naroślą na źrenicy oka. Żeby zminimalizować ryzyko zapadnięcia na zaćmę należy przede wszystkim chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Zdjęcie Twój kolor oczu wiele ujawnia na temat Twojego zdrowia #1
Źródło: http://mugeek.vidalondon.net/makeup-black-eyes/

#Niebieskie oczy

Osoby o niebieskich oczach mają większe ryzyko zachorowania na czerniaka. Ma to związek z jaśniejszym i mniej odpornym na tę chorobę pigmentem skóry. Z drugiej jednak strony osoby te mają dużo mniejsze ryzyko zachorowania na bielactwo. To, co chroni ich przed bielactwem zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka.

#Brązowe i czarne oczy

Ciekawostką jest, że osoby o ciemnych oczach dużo szybciej się upijają. Ich organizmy są mniej odporne na działanie alkoholu, dlatego zazwyczaj piją go rzadziej i mniej niż niebieskookie osoby.

#Zmiana barwy oczu

Jeśli zauważysz u siebie jakąkolwiek zmianę barwy oczu koniecznie skonsultuj ją z lekarzem. Nie jest to naturalnym procesem i nie powinno być bagatelizowane. Żółty odcień białek może być oznaką problemów z wątrobą, a czerwone zabarwienie może wskazywać na reakcję alergiczną.

Zdjęcie Twój kolor oczu wiele ujawnia na temat Twojego zdrowia #2
Źródło: https://krokdozdrowia.com/kolor-oczu-ujawnia-temat-zdrowia/