Jak zmyć lakier bez zmywacza do paznokci?

26 maja 2017 13:02
Jak zmyć lakier bez zmywacza do paznokci?

Zdarza się, że od paznokci odpryskuje lakier i wygląda nieestetycznie. Od razu korci, że go zmyć… a butelka ze zmywaczem pusta. To nie dramat! Znamy co najmniej 6 sposobów na domowy zmywacz do paznokci. Większość z tych produktów masz na pewno w domu.

#1. Perfumy lub dezodorant z alkoholem
Spryskaj paznokieć z bliskiej odległości perfumami lub dezodorantem i zetrzyj lakier wacikiem lub chusteczką. Powtórz to samo, jeśli lakier nie usunął się całkowicie.

#2. Spirytus
Jeśli mowa już o alkoholu, to oczywiście sprawdzi się też spirytus. Zmyj nim lakier, tak samo jakbyś używała zwykłego zmywacza. Umyj później dłonie i nakremuj je dobrze, bo mogą być wysuszone.

#3. Ocet
Ocet może i nie pachnie za ładnie, ale w kryzysowej sytuacji skutecznie usunie lakier z paznokci. Namocz octem wacik i przemyj paznokcie. Potem dobrze umyj dłonie wodą z mydłem.

#4. Woda utleniona
Skuteczna w takich nagłych sytuacjach jest też woda utleniona. Przemyj paznokcie nasączonym wacikiem i sprawdź efekt.

#5. Lakier do paznokci
Do usunięcia lakieru do paznokci użyj… innego lakieru do paznokci! Nałóż na pomalowane paznokcie warstwę innego lakieru (może być taki, którego za bardzo nie lubisz albo rzadko go używasz). Dobrze sprawdzi się lakier typu glitter. Przy pomocy wacika szybko zetrzyj całą warstwę.

#6. Lakier do włosów
Spryskaj z bliska wacik lakierem do włosów. Szoruj delikatnie, a jeśli lakier słabo schodzi, spryskaj wacik ponownie i pocieraj paznokieć do momentu, aż lakier zniknie.

Zdjęcie Jak zmyć lakier bez zmywacza do paznokci? #1
Fot. http://www.hctbeauty.com/