Uprawiając te sporty spalasz najwięcej kalorii!

26 maja 2017 13:02
Uprawiając te sporty spalasz najwięcej kalorii!

Spalać kalorie można na różne sposoby. Godzina pływania nie jest równa godzinie biegania czy jazdy na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalisz uprawiając poszczególne dziedziny sportu i które mięśnie wówczas ćwiczysz. Wybraliśmy 7 najlepszych sportów.

#1. Squash
1000 kalorii / godzinę
Tak – aż tysiąc kalorii! Gra w squasha to kompleksowy trening całego ciała. Pracują mięśnie ud i pośladków, ramion, pleców, a także brzucha. Sport poprawia kondycję i jest bardzo dynamiczny.

#2. Pływanie
600 – 800 kalorii / godzinę
Nie chodzi o moczenie się w wodzie, tylko skrupulatne pokonywanie długości basenów przez 60 minut. To zarazem męczące, ale i przyjemne ćwiczenie dla ciała. Przynajmniej się nie pocisz, a woda przyjemnie schładza ciało.

#3. Bieganie
900 kalorii / godzinę
Jogging, czyli truchtanie, albo trening interwałowy (bieganie na przemian z marszem) to rewelacyjny sposób na spalanie kalorii. W dodatku nie ma wymówki, bo truchtać można zarówno na bieżni, jak i gdziekolwiek „pod chmurką”.

#4. Jazda na rowerze
850 kalorii / godzinę
Podczas spalania kalorii na dwóch kółkach pracują przede wszystkim mięśnie nóg, uda, łydki. To dobry trening cardio.

#5. Sporty walki
700 – 1000 kalorii / godzinę
Sporty walki, takie jak karate, judo, tae kwon do to dobry wybór, jeśli zależy Ci na pracy wszystkich mięśni ciała.

#6. Skakanie na skakance
700 – 1000 kalorii / godzinę
Niby banalne, a jednak efektywne. Skakanie na skakance sprawia, że pracuje całe ciało i ćwiczysz koordynację. To genialny sposób na spalanie kalorii. Nawet 10 minut w formie rozgrzewki sprawi, że spalić około 150 kalorii.

#7. Bieganie
900 – 1500 kalorii / godzinę
Mieliśmy jogging, więc musimy wspomnieć o bieganiu. To dobry trening na nogi i serce oraz umiarkowany dla pleców oraz ramion. Przed bieganiem upewnij się, że jesteś dobrze rozciągnięta.

Zdjęcie Uprawiając te sporty spalasz najwięcej kalorii! #1
Fot. http://fitlife.tv/10-evidence-based-fat-burning-foods-and-beverages/