Nie jedz banana na śniadanie! Sprawdź dlaczego!

22 maja 2017 09:00
Nie jedz banana na śniadanie! Sprawdź dlaczego!

Wstajesz rano, spieszysz się, nie masz czasu na przygotowanie i zjedzenie śniadania, więc w przelocie sięgasz po… banana. To przecież owoc, bogaty w węglowodany i magnez. Idealny zastrzyk energii na poranek. Jeśli tak myślisz, to sprawdź, dlaczego banan na śniadanie to bardzo zły pomysł.

#1. Cukier
Jedząc banana na czczo doprowadzasz swój organizm do cukrowego szoku. Ten zdrowy owoc to w 25% naturalny cukier. Tak szybko, jak cukier podskoczy, tak samo szybko spadnie i zanim dotrzesz do pracy, będziesz się czuła ospała i ociężała.

#2. Magnez
Banan jest bogaty w magnez, ale zjedzenie go na pusty żołądek zaburzy równowagę wapnia i magnezu w organizmie. Magnez przyswaja się w połączeniu z wapniem, dlatego jeśli już masz sięgnąć po banana na śniadanie – połącz go chociażby z kefirem lub jogurtem naturalnym.

#3. Kwas
Ze względu na swój odczyn kwasowy, banan zjedzony na śniadanie narobi w przewodzie pokarmowym trochę szkody. Skok cukru i kwasowy odczyn tego owocu są niedobre dla organizmu. Aby temu zapobiec, połącz banana ze zdrowym tłuszczem (masło orzechowe, owsianka, mleko), który zneutralizuje kwas.

Zdjęcie Nie jedz banana na śniadanie! Sprawdź dlaczego! #1
Fot. Pixabay.com