Przydatne zastosowania wody utlenionej

22 maja 2017 09:00
Przydatne zastosowania wody utlenionej

Znamy ją głównie jako środek do przemywania ran, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Dzięki swoim wybielającym i dezynfekującym właściwościom, okaże się przydatna nie tylko jako element apteczki.

#1. ROZJAŚNIANIE WŁOSÓW

Jeśli chcesz delikatnie rozjaśnić włosy i uzyskać naturalny efekt, płucz regularnie włosy w mieszaninie wody utlenionej z wodą w objętościowym stosunku 1:1.

#2. BIELSZE PRANIE

Woda utleniona jest idealnym dodatkiem do prania zwłaszcza jasnych tkanin. Najlepiej sprawdzi się podczas prania bielizny. Usunie część zarazków i wybieli pranie.

Zdjęcie Przydatne zastosowania wody utlenionej #1
źródło: http://www.consumerreports.org

#3. PROBLEMY SKÓRNE

W przypadku problemów z trądzikiem, czy egzemą, ale też innymi problemami skórnymi, przemywaj twarz codziennie wodą utlenioną. Woda dobrze sprawdzi się w zastępstwie za twój tonik.

#4. PLAMA Z KRWI

Plamy z krwi są jednymi z tych najbardziej uciążliwych, ale jest na to prosty, domowy sposób. Polej plamę wodą utlenioną i zostaw na około godzinę, później wrzuć pranie do pralki.

#5. KĄPIEL

W celu poprawienia kondycji skóry, nie tylko twarzy, ale całego ciała zróbmy kąpiel, do której dodamy 5-6 buteleczek wody utlenionej. Skórze zostanie dostarczony tlen, poprawi się jej kolor i będzie wyglądała zdrowo.

#6. PŁYN DO SOCZEWEK

Jeśli skończył Ci się płyn do soczewek, bądź nie masz go ze sobą, użyj w zamian wody utlenionej. Woda nawilży i odkazi szkła.

#7. SPRAY OWADOBÓJCZY

Wymieszaj 200 ml wody utlenionej, 3,5 l wody i 200 g cukru tak, aby cukier się rozpuścił. Miksturę można przelać do butelki z dozownikiem, albo pozostawić jako pułapkę.

#8. PŁUKANIE GARDŁA

Jeśli czujesz, że boli lub piecze Cię gardło, przepłucz je mieszaniną wody z wodą utlenioną, przechylając głowę do tyłu. W ten sposób pozbędziesz się bakterii i innych drobnoustrojów.

#9. CZYSZCZENIE ŁAZIENKI/ KUCHNI

Woda utleniona może posłużyć również jako środek czyszczący kafle, czy baterie łazienkowe. Pomoże Ci także z utrzymaniem czystości zlewu w kuchni.

Zdjęcie Przydatne zastosowania wody utlenionej #2
źródło: http://f7dobry.pl