Co oprócz wody pić podczas treningu?

17 maja 2017 22:03
Co oprócz wody pić podczas treningu?

Biegasz, ćwiczysz na siłowni, korzystać z zajęć fitness? Podczas treningu pocisz się, tracąc minerały i elektrolity. Nawadnianie organizmu jest więc bardzo ważne, aby uzupełnić ubytki wody. Sprawdź, co oprócz wody warto wypić, aby nie odwodnić się podczas treningu.

#1. Woda źródlana
To pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy chcesz nawodnić organizm. Woda źródlana jest niestety uboga w składniki mineralne, więc nadaje się co najwyżej na krótki i mało intensywny trening. Jeśli już ma to być zwykła woda - sięgnij po tę niegazowaną.

#2. Woda mineralna
Lepszym wyborem będzie woda mineralna, a właściwie średniozmineralizowana. Posiada wyższy poziom minerałów niż woda źródlana.

#3. Napój izotoniczny
Izotonik sprawdzi się w przypadku dłuższego i wymagającego treningu. Napój izotoniczny rewelacyjnie nawadnia organizm. Posiada w swoim składzie podobne stężenie minerałów jak nasze płyny ustrojowe. Uzupełnia też zapasy glikogenu w mięśniach. Zawarty w izotonikach sód odpowiada za gospodarkę wodną naszego organizmu. Napój jest też bogaty w potas, magnez i wapń.

#4. Izotonik domowej roboty
Możesz zrobić sobie taki napój sama.
Potrzebujesz:
- 3 szklanki wody niegazowanej,
- 1 szklankę soku pomarańczowego (najlepiej ze świeżych owoców),
- 2 łyżeczki cukru,
- szczypty soli.
Zmieszaj i zabierz ze sobą na trening.

Raczej unikaj słodkich, gotowych napojów, wody gazowanej, czy suplementów w rozpuszczalnych tabletkach.

Zdjęcie Co oprócz wody pić podczas treningu? #1
Fot. Pixabay.com