Cechy toksycznych osób – sprawdź czy nie jesteś z jedną z nich!

17 maja 2017 22:03
Cechy toksycznych osób – sprawdź czy nie jesteś z jedną z nich!

Nikt nie lubi toksycznych osób. Mają one zdolność na wysysania z nas radości życia i uzależniania nas od siebie. Wielu z nas niestety ma cechy osób toksycznych i nie zdaje sobie z tego sprawy. Warto więc poznać kilka z nich i zmienić swoje zachowanie i nastawienie do życia, aby innym żyło się z nami lepiej.

Zdjęcie Cechy toksycznych osób – sprawdź czy nie jesteś z jedną z nich! #1
Źródło: http://lahijadelachingada.com.mx/

#Wymagasz od innych zamiast od siebie

Jedną z cech osób toksycznych jest wymaganie od innych zbyt dużego poświęcenia, podczas gdy same nie dają od siebie prawie nic. Jeśli spędzając czas z rodziną lub przyjaciółmi zastanawiasz się tylko co jeszcze powinnaś od nich otrzymać, a całkiem pomijasz to, co Ty możesz im zaoferować, być może powinnaś bardziej skupić się na ich potrzebach.

#Mówienie źle o innych

Toksyczne osoby często podnoszą swoją wartość obniżając wartość innych. Złe mówienie o kimś za jego plecami jest tego właśnie objawem. Jeśli czujesz się lepiej kosztem innych koniecznie przemyśl swoje zachowanie i postaraj się zbudować swoją wartość na swoich sukcesach, a nie na czyichś porażkach.

#Wyolbrzymiasz swoje problemy

Osoby, które wyolbrzymiają swoje problemy, ciągle stawiają się w roli poszkodowanego lub ofiary po to, aby ktoś się nad mini litował i zwracał na nich uwagę, często uchodzą za osoby toksyczne i odpychają od siebie ludzi. Jeśli masz tę cechę to postaraj się nie użalać nad sobą bez powodu i pokaż innym, że jesteś silną i zaradną osobą.

#Skupiasz się tylko na negatywach

Toksyczne osoby zazwyczaj są pesymistycznie nastawione do świata i zabierają szczęście bliskim osobom. Ciągle narzekają i marudzą. Kiedy widzą szczęśliwą osobę zazwyczaj jej nie lubią lub próbują ją przekonać, że tak naprawdę nie ma się z czego cieszyć.

Źródło: https://krokdozdrowia.com/toksyczna-osoba-sprawdz-nia-jestes/