5 produktów, które najlepiej oczyszczają płuca z nikotyny i zanieczyszczeń!

12 maja 2017 19:13
5 produktów, które najlepiej oczyszczają płuca z nikotyny i zanieczyszczeń!

Osoby, które rzuciły palenie często chcą jak najszybciej pozbyć się toksyn ze swoich płuc. Niestety jednak proces ten jest samoistny i nie da się oczyścić płuc z dnia na dzień. Można jednak pomóc swojemu organizmowi w usuwaniu toksyn za pomocą kilku zdrowych produktów. Nie tylko osoby palące powinny po nie sięgać. W dobie tak zanieczyszczonego powietrza każdy powinien włączyć do diety te pyszne produkty.

#Cebula

Cebule doskonale zapobiega powstawaniu wielu infekcji, w tym tych, które tworzą się w płucach. Oczyszcza je i wspomaga ich pracę.

Zdjęcie 5 produktów, które najlepiej oczyszczają płuca z nikotyny i zanieczyszczeń! #1
fot. shutterstock

#Imbir

Imbir posiada właściwości przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Również oczyszcza płuca i cały organizm z toksyn. Napar z dodatkiem imbiru w mgnieniu oka ułatwia oddychanie podczas choroby.

#Pomarańcze

Duża zawartość witamin i kryptoksantynę, substancję, która może zapobiegać rozwojowi nowotworów płuc.

#Pokrzywa

Roślina ta znana jest ze swoich właściwości leczniczych, jednak niewiele osób wie, że dzięki zawartości żelaza doskonale oczyszcza ona również płuca. Ponadto pomaga w leczeniu wszelakich infekcji.

#Orzechy brazylijskie

Dzięki dużej zawartości selenu również mają wpływ na ochronę płuc przed chorobami. Zawdzięczają to dużej zawartości selenu – silnego przeciwutleniacza, który zapobiega rozwojowi nowotworu i spowalnia starzenie się skóry.

Zdjęcie 5 produktów, które najlepiej oczyszczają płuca z nikotyny i zanieczyszczeń! #2
Źródło: https://theusualroutine.com/2017/02/18/5-best-natural-remedies-cleaning-lungs-nicotine-tar/