Czy wiesz, że herbata z mikrofalówki jest zdrowsza?

9 maja 2017 17:02
Czy wiesz, że herbata z mikrofalówki jest zdrowsza?

Picie różnego rodzaju herbat stało się ostatnio bardzo modne. Nic w tym dziwnego. Herbaty mają ciekawe i oryginalne smaki, a dodatkowo są kopalnią cennych dla zdrowia składników. Są również dużo zdrowsze od kawy.

Zdjęcie Czy wiesz, że herbata z mikrofalówki jest zdrowsza? #1
Źrodło: http://www.abc.net.au/news/2017-04-11/microwaving-tea-the-best-way-to-brew/8433986

Kiedy na rynek wchodzą nowe rodzaje herbaty, naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle zajął się nie rodzajem, a sposobem parzenia. Badania wykazały, że herbata zaparzona w mikrofalówce zachowuje dużo więcej składników cennych dla zdrowia.

Wyniki testu wykazały, że w herbacie z mikrofalówki jest aktywowanych aż 80% kofeiny, teaniny i polifenoli. Szczególnie cenne dla zdrowia są te ostatnie – przeciwutleniacze, które spowalniają starzenie, regulują ciśnienie, zmniejszają stany zapalne i obniżają poziom cukru we krwi.

Jak przygotować herbatę z mikrofalówki?

Najpierw należy zalać herbatę gorącą wodą i włożyć do mikrofalówki na 30 sekund. Następnie wyjąć napój i odczekać jeszcze minutę, zanim przystąpimy do picia.

Zdjęcie Czy wiesz, że herbata z mikrofalówki jest zdrowsza? #2
Źródło: https://www.joe.co.uk/life/a-study-suggested-that-using-a-microwave-makes-better-tea-and-people-are-not-having-it-121208

Źródło: http://www.tvp.info/29988047/