Zapomnij o sprayach na komary. Poznaj 6 roślin, które je odstraszają!

4 maja 2017 11:21
Zapomnij o sprayach na komary. Poznaj 6 roślin, które je odstraszają!

Komary to wyjątkowo irytujące owa. Nie tylko bzyczą i latają wokół nas grupami, ale również gryzą i pozostawiają swędzące bąble. Na szczęście istnieje kilka roślin, które pomogą Ci się przed mini uchronić. Dzięki nim nie będziesz musiała pryskać skóry chemicznymi produktami.

#Kocimiętka

Nie tylko przyciąga koty, ale również odstrasza owady. Trzymanie tej rośliny w domu przy oknie sprawi, że dużo mniej niechcianych komarów wleci do pomieszczenia.

Zdjęcie Zapomnij o sprayach na komary. Poznaj 6 roślin, które je odstraszają! #1
fot. shutterstock

#Tymianek cytrynowy

Wystarczy zgnieść kilka liści tymianku i natrzeć nimi delikatnie skórę. Naukowcy twierdzą, że zmniejsza on nasze szanse na ukąszenie o 62%. Zamiast liści możemy użyć również olejku eterycznego.

#Lawenda

Na ludzi w jej otoczeniu działa relaksująco i zmniejsza stres. Na komary wręcz odwrotnie – odstrasza je.

#Nagietek

Roślina ta wydziela specyficzny aromat, który odstrasza większość owadów. Szczególnie dobrze radzi sobie z komarami. Warto więc mieć ja w swoim domu lub ogrodzie.

#Rozmaryn

Jak widać, właściwości rozmarynu nie ograniczają się tylko do gotowania. Roślina ta odstrasza komary, muchy i inne małe owady.

#Melisa

Wygodnie jest posiadać świeżą melisę w doniczce w swojej kuchni. Nie tylko po to, aby w każdej chwili móc po nią sięgnąć i przyrządzić pyszną lemoniadę. Dzięki aromatom, które wydziela ta roślina, komary trzymają się z dala od pomieszczenia, w którym się znajduje.

Zdjęcie Zapomnij o sprayach na komary. Poznaj 6 roślin, które je odstraszają! #2Źródło: http://www.justnaturallife.com/forget-the-spray-9-plants-that-naturally-keep-mosquitos-away/