Jak dbać o drewnianą podłogę

27 września 2015 17:34
Jak dbać o drewnianą podłogę

Chyba nikt nie zaprzeczy, że drewniana podłoga jest niezwykle stylowa, a dodatkowo nadaje pomieszczeniu ciepła oraz przytulności. Jednak jej minusem jest to, że trzeba dbać o nią z o wiele większym zaangażowaniem niż o inne materiały. O ile wykładzinę wystarczy odkurzyć i raz na jakiś czas wyprać, płytki pozamiatać i umyć, o tyle drewno, prócz standardowych czynności czyszczących, wymaga również konserwacji. Jest to dość czasochłonne, jednak przynosi niesamowite efekty, które pozwalają cieszyć się drewnianą podłogą przez lata.

Po pierwsze, musisz się zaopatrzyć w środki czyszczące, które będą odpowiadały rodzajowi drewna, z którego jest zrobiona podłoga. Dzięki temu nie będą się one niszczyć podczas codziennego sprzątania. Musisz również uważać, by nie myć podłogi mopem, który nabiera dużo wody – to może powodować jej odkształcenia. Zatroszcz się również o to, by na tego typu podłodze było jak najmniej piasku. Powoduje on zarysowania, których nie da się już usunąć, co z kolei prowadzi do szybkiego niszczenia parkietu.

Zdjęcie Jak dbać o drewnianą podłogę #1

Raz na kilka miesięcy należy również zastosować odpowiedni środek do konserwacji drewnianej podłogi. Taki preparat nakładamy na umytą wcześniej powierzchnię – w innym wypadku nie wykona on swojej pracy. Zazwyczaj wiąże się to z polerowaniem podłogi. I choć to zajęcie jest męczące i czasochłonne, z całą pewnością warto to robić. Dzięki takiemu działaniu będziesz mogła korzystać z drewnianej podłogi latami.