Sposoby na idealną karkówkę z grilla

1 maja 2017 09:51
Sposoby na idealną karkówkę z grilla

Karkówka to taki rodzaj mięsa, który idealnie nadaje się na grilla. Wystarczy jednak kilka małych błędów, żeby zamiast soczystego kawałka karczku wyszła nam sucha i twarda podeszwa, ale spalone z zewnątrz, a surowe wewnątrz mięso. Jak więc usmażyć na grillu idealny karczek?

#Mięso

Wybierając karczek na grilla warto zwrócić uwagę na ilość tłuszczu. Mięso na grilla nie może być chude, ponieważ na koniec pieczenia okaże się, że mięso jest suche i twarde. Najlepiej więc wybrać kawałek z dużymi przyrostami tłuszczu. Po zakupie mięso należy umyć, pokroić na plastry i lekko rozbić.

Zdjęcie Sposoby na idealną karkówkę z grilla #1
fot. shutterstock

#Marynata

Karkówka musi spędzić kilka - kilkanaście godzin w porządnej marynacie, aby smakować idealnie. Przepis na marynatę do karczku i innych mięs najdziecie tutaj.

#Węgiel

Jeśli chcemy, aby nasza karkówka miała charakterystyczny aromat, warto grillować ją nad węglem drzewnym.

#Grillowanie

Karczek najlepiej grillować pod przykryciem. Mięso staje się wtedy soczyste i szybciej dochodzi. Grillujemy zawsze na porządnie rozżarzonym węglu prze 6-7 minut z każdej strony. Pamiętajcie również o tym, żeby mięso w całości było nad żarem.

#Podczas grillowania warto co jakiś czas polać mięso niewielką ilością piwa. To nada naszej karkówce jeszcze lepszego smaku i soczystości.

Zdjęcie Sposoby na idealną karkówkę z grilla #2
fot. shutterstock