Znasz kogoś, kto ma taką dziurkę na uchu? Zobacz co ona oznacza

24 kwietnia 2017 10:01
Znasz kogoś, kto ma taką dziurkę na uchu? Zobacz co ona oznacza

Mała, prawie niezauważalna dziurka na przedniej części ucha to niezwykle rzadka przypadłość. Posiada ją od 0,1 do 0,9 procent Amerykanów i Europejczyków. Wgłębienie jest małe i zazwyczaj występuje tylko na jednym uchu.

Zdjęcie Znasz kogoś, kto ma taką dziurkę na uchu? Zobacz co ona oznacza #1
Źródło: http://www.indiatimes.com/health/healthyliving/ever-wondered-why-some-people-have-that-tiny-extra-hole-in-their-ear-267437.html

Skąd się wzięła?

Naukowcy podejrzewają, iż jest to ewolucyjna pozostałość po skrzelach ryb. Cecha ta zazwyczaj przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Czy jest groźna?

Dziurka ta nie jest groźnym schorzeniem. Zazwyczaj nie przynosi ona żadnych dolegliwości. W niektórych przypadkach jednak narażona jest na częste infekcje. W przypadku infekcji leczy się ją antybiotykami, jednak w skrajnych przypadka konieczne jest usunięcie dziurki operacyjnie.

Co oznacza?

Ze względu na fakt, że jest bardzo rzadka zmiana, powstało wokół niej wiele legend. Najbardziej popularna mówi, że osoba posiadająca tą małą dziurkę będzie cieszyć się wielkim bogactwem.

Zdjęcie Znasz kogoś, kto ma taką dziurkę na uchu? Zobacz co ona oznacza #2
Źródło: http://www.justnaturallife.com/have-you-ever-wondered-why-some-people-have-a-tiny-hole-near-their-ear-this-is-what-it-means/