Ocet jabłkowy – niezastąpiony podczas wiosennych porządków

1 kwietnia 2017 09:25
Ocet jabłkowy – niezastąpiony podczas wiosennych porządków

Ocet jabłkowy znany jest ze swoich niezliczonych i pożytecznych zastosowań. Doskonale poprawia nasz stan zdrowia, pielęgnuje skórę i włosy, wspomaga odchudzanie. Jednak ocet świetnie sprawdza się również podczas sprzątania.

Jak możesz go wykorzystać?

#Mycie okien, blatów, podłóg

Ocet posiada właściwości przeciwbakteryjne i doskonale oczyszcza powierzchnię, dlatego możesz zastąpić nim wiele środków czystości.

Zdjęcie Ocet jabłkowy – niezastąpiony podczas wiosennych porządków #1

Wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Tak przygotowaną mieszanką możesz myć okna, blaty, podłogi.

#Czyszczenie butów

Najlepiej nadaje się do czyszczenia butów ze skóry, które wymagają specjalnego traktowania. Wystarczy dodać co do octu kilka kropel oliwy z oliwek, zwilżyć mieszanką miękką szmatkę i przecierać buty.

#Odplamianie dywanu

Ocet jest równie skuteczny w odplamianiu dywanu co sklepowe środki chemiczne.

Wymieszaj ocet z sodą oczyszczoną w takiej proporcji, aby utworzyć pastę. Wetrzyj pastę w plamy i pozostaw na ok. pół godziny.

#Czyszczenie kranu

Ocet doskonale radzi sobie również z kamieniem i osadem. Wystarczy, że spryskasz octem zabrudzenia i pozostawisz na 20 minut. Po tym czasie spłucz wodą.

#Odświeżanie pomieszczeń

Ocet dobrze radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Możesz rozpylić go za pomocą butelki ze spryskiwaczem i odczekać kilka minut. Po tym czasie powietrze będzie dużo świeższe.