4 kroki do gładkich i lśniących włosów

30 marca 2017 10:35
4 kroki do gładkich i lśniących włosów

Za pomocą kilku metod możemy w dużym stopniu poprawić kondycję naszych włosów. Codzienne, z pozoru mało znaczące czynności, mają na nie duży wpływ. Poznaj 4 porady, dzięki którym Twoje włosy będą bardziej lśniące i gładsze.

#Płukanie włosów

Temperatura wody ma wielkie znaczenie podczas mycia włosów. Umyj je w ciepłej wodzie, jednak do ostatniego płukania użyj wody chłodnej. Chłodny strumień domknie łuski włosa i tym samym zostawi je gładsze i lśniące.

#Unikaj koka na noc

Ciasne koki powodują łamanie się włosów i osłabianie cebulek. Skutkuje to rozdwojonymi końcówkami i matowymi włosami. Zamiast koka na noc zwiąż włosy w luźny warkocz.

#Odstaw prostownicę

Choć daje ona wrażenie bardziej lśniących włosów, na dłuższą metę pozostawia nasze włosy w fatalnej kondycji. Odstaw prostownicę a po jakimś czasie Twoje włosy wrócą do formy.

#Olejowanie

Olejowanie to doskonała metoda na nawilżenie, odżywienie i wygładzenie włosów. Nałóż olej (oliwę, olej kokosowy, migdałowy, w zależności od upodobań) na suche lub wilgotne włosy, dokładnie go wczesz, owiń włosy woreczkiem foliowym i ręcznikiem. Olej najlepiej trzymać na włosach kilka godzin i minimum pół godziny. Następnie umyj włosy szamponem, może być wymagane ponowne mycie i koniecznie użyj odżywki.

Zdjęcie 4 kroki do gładkich i lśniących włosów #1