Ziemniaki to źródło zdrowia. 4 powody, dla których warto je jeść

20 marca 2017 10:58
Ziemniaki to źródło zdrowia. 4 powody, dla których warto je jeść

Ziemniaki są popularne na całym świecie. Łatwo się je uprawia, są tanie i zawierają dużą dawkę węglowodanów - najlepszego źródła energii dla organizmu. To, że są one tak powszechne i popularne sprawia, że niewiele osób wie, jak cenne zawierają one substancje i jak dobrze wpływają na organizm. Mamy ich pod dostatkiem, dlatego ich nie doceniamy. Dodatkowo, ziemniaki mają opinię tuczących, co jest nieprawdą.

Zdjęcie Ziemniaki to źródło zdrowia. 4 powody, dla których warto je jeść #1

4 powody, dla których warto jeść ziemniaki


#Zawierają dużo witamin i składników odżywczych

Ziemniaki są bardzo bogate w potasu, witaminy C, witaminy B6oraz manganu, który jest rzadko spotykany i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania metabolizmu.

#Są sycące

Po posiłku z ziemniakami czujemy się syci na długi czas, pomimo tego, że nie zjedliśmy zbyt dużo. Zawierają one dużą zawartość błonnika oraz wody, które powodują to uczucie sytości. Dzięki temu unikamy podjadania między posiłkami.

#Ziemniaki pomagają w ODCHUDZANIU

To, że ziemniaki tuczą jest jednym z największych mitów na temat pożywienia. Ziemniaki są stosunkowo mało kaloryczne. 100 g ziemniaków to niecałe 80 kalorii. Dodatkowo działają na organizm zasadotwórczo, dlatego stanowią dobry dodatek do mięsa, które zakwasza organizm. Ziemniaki oczywiście powinniśmy jeść gotowane, bez dodatku masła ani margaryny.

Do przygotowania puree najlepiej użyć więc jogurtu naturalnego.

#Ziemniaki są tanie

Ich cena jest mała w stosunku do wartości odżywczych i energetycznych jakie posiadają. Warto więc sięgać po ziemniaki jak najczęściej.