Zakwaszenie organizmu - zwalcz je z tymi produktami

8 lutego 2017 09:59
Zakwaszenie organizmu - zwalcz je z tymi produktami

Zakwaszenie organizmu to dzisiaj powszechny problem. Często jest on jednak bagatelizowany, ponieważ nie wszystkim znane są jego objawy i przyczyny. Zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia dieta i przetworzona żywność to główni sprawcy zakwaszenia organizmu. Kiedy na to cierpimy, czujemy się przemęczeni, ociężali, mamy złe samopoczucie i brak energii do życia. Żeby skutecznie odkwasić organizm wystarczy, wbrew pozorom, kilka prostych kroków.

Zdjęcie Zakwaszenie organizmu - zwalcz je z tymi produktami #1

Krok 1. Sól himalajska i cytryna

Różowa sól himalajska ma wiele niezwykłych właściwości. W połączeniu z cytryną daje nam zastrzyk energii i przywraca prawidłową pracę układu pokarmowego oraz prawidłowe pH organizmu. Pij codziennie szklankę wody z dodatkiem ½ łyżeczki soli morskiej i sokiem z ½ cytryny.

Krok 2. Ogranicz nabiał i mięso

Oba produkty mają silne właściwości zakwaszające organizm. Nie musisz z nich rezygnować, jednak na czas odkwaszania organizmu zminimalizuj ich spożycie i staraj się je jeść w towarzystwie dużej ilości warzyw, które działają zasadowo.

Krok 3. Woda z cytryną, sodą oczyszczoną i octem

Każdego dnia pij szklankę wody wymieszaną z sokiem z ½ cytryny, ½ łyżeczki sody oczyszczonej i ½ łyżeczki octu jabłkowego. Taki napój doskonale przywraca odpowiednie Ph, oczyszcza organizm oraz obniżają ciśnienie.