Drzemka ma ogromny wpływ na zdrowie. Ile powinna trwać?

1 lutego 2017 19:32
Drzemka ma ogromny wpływ na zdrowie. Ile powinna trwać?

Mieszkańcy krajów, w których powszechna jest tak zwana sjesta, czyli krótki odpoczynek w ciągu dnia, są szczęśliwsi. Drzemka w ciągu dnia jest doskonałą metodą naładowania akumulatorów i poprawienia pracy umysłu. Warto jednak wiedzieć, że drzemki, w zależności od długości ich trwania.

#10-20 minut - to doskonała długość drzemki. Nasz organizm odpoczywa, relaksuje się. Umysł się wycisza i regeneruje. Jednak nie zapadamy jeszcze wtedy w sen, dlatego łatwo z takiej drzemki się wybudzić w rześkim stanie.

#30 -60 minut - podczas takiej drzemki zapadamy w głębszą fazę snu i dużo trudniej nam się potem obudzić. Wstajemy zmęczeni, jednak po 30 minutach zmęczenie przechodzi, a nasz organizm zregenerowany jest po tym krótkim śnie.

#90 minut - cały cykl snu trwa ok. 90 minut. Jeśli wybudzimy się w momencie, kiedy cykl się kończy unikniemy zmęczenia i otępienia. Podczas całego cyklu snu mamy szansę zregenerować organizm, poprawić kreatywność, pamięć i zyskać dodatkową energię.

Należy jednak pamiętać, że najważniejszy jest sen w nocy. Wysypiaj się odpowiednio długo i staraj się jak najczęściej korzystać z tych najkrótszych drzemek - nie zakłócisz rytmu dnia. Te najdłuższe stosuj tylko w przypadku niewyspania się w nocy.

Zdjęcie Drzemka ma ogromny wpływ na zdrowie. Ile powinna trwać? #1