Większość kobiet źle myje włosy! Sprawdź czy należysz do tej grupy

30 stycznia 2017 13:46
Większość kobiet źle myje włosy! Sprawdź czy należysz do tej grupy

Choć mycie włosów to częsta i wydawałoby się trywialna czynność, większość kobiet popełnia wiele błędów, które negatywnie wpływają na kondycję włosów. Żadne, nawet najdroższe kosmetyki nam nie pomogą, jeśli podczas każdego mycia będziemy osłabiać nasze włosy. Sprawdź, czy Ty też popełniasz poniższe błędy.

Zdjęcie Większość kobiet źle myje włosy! Sprawdź czy należysz do tej grupy #1

#Codzienne mycie

Jeśli masz włosy przetłuszczające się i myjesz je codziennie, to właśnie może być przyczyną problemu. Postaraj się używać łagodnych szamponów przeznaczonych do codziennego mycia, ponieważ zbyt silne szampony używane codziennie wysuszają i osłabiają włosy.

#Zbyt rzadkie mycie

Kiedy zbyt rzadko myjemy włosy, na skórze osadza się brud, który zatyka pory. Skóra staje się niedotleniona, a cebulki słabną i wypadają. Zbyt rzadkie mycie przyczynia się również do powstawania łupieżu.

#Płukanie gorącą wodą

Wysoka temperatura nigdy nie służy naszym włosom. Gorąca woda wysusza włosy, rozchyla łuski i negatywnie wpływa na skórę głowy.

#Zbyt mocno pocierasz skórę głowy

Agresywne wcieranie szamponu powoduje uszkodzenie włosów i osłabienie cebulek. Powoduje to zwiększenie wypadania włosów.

#Mycie włosów do góry nogami

Włosy zawsze powinnaś myć zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu nie nadwyrężasz cebulek i unikasz nadmiernego wypadania włosów.