Naciskaj te 4 punkty, a przyspieszysz swój metabolizm

20 stycznia 2017 08:36
Naciskaj te 4 punkty, a przyspieszysz swój metabolizm

Akupunktura i akupresura od tysięcy lat pomaga ludziom w wielu dolegliwościach. Nie bez powodu stosowana jest do dnia dzisiejszego i wielu ludzi z niej korzysta, z doskonałym skutkiem. Akupresura, inaczej niż akupunktura polega na uciskaniu i masowaniu odpowiednich punktów na ciele. W zależności od tego jakie mamy dolegliwości i jaki cel chcemy osiągnąć, punkty te zawsze są inaczej umiejscowione. Dzisiaj przedstawimy punkty, których stymulowanie przyspiesza metabolizm, a tym samym pomaga schudnąć.

#Ucho

W celu przyspieszenie metabolizmu i szybszego spalania tkanki tłuszczowej z całego ciała, należy masować kciukiem płatek ucha ok. 3 minut, 3 razy dziennie.

#Punkt nad ustami

Masuj i uciskaj punkt między ustami a nosem ok. 5 minut dziennie. Taki zabieg pomaga kontrolować napady głodu oraz niepokoju.

#Przedramię

Masowanie tego punktu poprawia pracę jelit oraz uwalnia z organizmu nadmiar ciepła, czyli energii (kalorii). Masuj ten punkt 4-5 razy dziennie przez minutę.

#Punkt pod kolanemo

Jest to najbardziej popularny punkt w dziedzinie akupresury. Naciskanie go przyczynia się do lepszego trawienia, a nawet łagodzenia stanów zapalnych w organizmie. Masuj go codziennie, po kilka minut na każdą nogę. Najlepiej w godzinach wieczornych, ale nie bezpośrednio przed snem, ponieważ masaż tego punktu może utrudnić zaśnięcie.