Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy!

16 stycznia 2017 18:21
Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy!

Jak pozbyć się plamy z mebli TAPICEROWANYCH?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #1

Jeżeli chcesz usunąć plamę z mebli tapicerowanych to na początek wymieszaj 1/3 szklanki octu z 1/5 szklanki ciepłej wody. Dodaj do tego jakiegoś detergentu w proszku, który przeznaczony jest do usuwania plam. Miksturę wymieszaj, wetrzyj w plamę i nasyp na nią sody oczyszczonej. Zostaw tak wszystko na kilka godzin i po tym czasie odkurz zaplamione miejsce! GOTOWE!

Jak pozbyć się śladów po PRASOWANIU?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #2

Jeżeli po prasowaniu białych rzeczy zauważyłaś żółte ślady to z łatwością usuniesz je przekrojoną cebulą lub wodą utlenioną. Pamiętaj, że na koniec należy wybrać tkaninę w w ciepłej wodzie z mydłem.

Jak pozbyć się plam po SZMINCE?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #3

Jeżeli ubrudziłaś ubranie szminką to na początek koniecznie użyj benzyny aby odtłuścić plamę. Następnie przetrzyj plamę wacikiem zamoczonym w spirytusie. Po plamie nie powinno być śladu!

Jak usunąć plamę z CZERWONEGO wina?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #4

Jeżeli wylało Ci się czerwone wino i nie wiesz jak usunąć plamę to spróbuj zalać ją białym winem! Odczekaj kilka minut i bardzo delikatnie przetrzyj ręcznikiem. Następnie użyj odplamiacza i wypierz jak zawsze!

Jak usunąć ślady KREDEK z ubrania?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #5

Jeżeli po zabawie Twojego dziecka jego bluzka jest pomalowana kredkami to w prosty sposób usuniesz zabrudzenia jeżeli przetrzesz je denaturatem. Na koniec ubranie należy dokładnie wypłukać.

Czym usunąć plamę po KAWIE?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #6

Jeżeli splamiłaś ubranie kawą to wystarczy, że na plamę naniesiesz odrobinę gliceryny i dokładnie ją wetrzesz. Po 20 minutach ubranie należy dokładnie przepłukać. W razie konieczności czynność można powtórzyć.

Jak pozbyć się ZAPRANYCH PLAM PO FARBIE?

Zdjęcie Sprawdź kilka skutecznych sposobów na różne plamy! #7

Jeżeli masz na ubraniach zaprane, stare plamy po farbie to możesz się jeszcze ich pozbyć. Wystarczy, że kilkukrotnie namoczysz ubranie w roztworze amoniaku (50%) i terpentyny, a następnie wrzucisz do pralki.