3 główne nawyki, które mogą skutkować powstawaniem żylaków. Większość z nas sama się o nie prosi..

3 grudnia 2016 10:55
3 główne nawyki, które mogą skutkować powstawaniem żylaków. Większość z nas sama się o nie prosi..

Żylaki to nie tylko problem natury estetycznej. Przede wszystkim jest to objaw choroby układu krążenia. Choć nie zawsze da się temu zapobiec, można zdecydowanie zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. W większości przypadków powstawanie żylaków jest skutkiem naszych złych nawyków. Niestety, bardzo powszechnych nawyków.

Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji.

Długie siedzenie lub stanie w jednej pozycji utrudnia przepływ krwi w nogach, stan ten pogarsza się dodatkowo ze względu na długi brak pracy mięśni. Pamiętaj więc, by siedząc lub stojąc ruszać nogami - podnosić się lekko na palce, przenosić ciężar ciała z nogi na nogę, czy choćby spinać mięśnie łydek i ud.

Nadwaga.

Nadwaga i otyłość sprawia, że nogi są nadwyraz obciążone. Skutkuje to zwiększonym ciśnieniem krwi w żyłach kończyn, co może spowodować ich uszkodzenie.

Wysokie obcasy.

Zdjęcie 3 główne nawyki, które mogą skutkować powstawaniem żylaków. Większość z nas sama się o nie prosi.. #1

Niestety, choć są one piękne niosą za sobą dużo więcej wad niż zalet. Praca mięśni stopy oraz łydki jest zminimalizowana w porównaniu do pracy tych mięśni w płaskim obuwiu. Dodatkowo, szpilki często są ciasne, lub po prostu niewygodne. Przyczynia się to do nieprawidłowego krążenia, a tym samym do powstawania żylaków.