4 nawyki żywieniowe, które rujnują Twoją cerę!

3 grudnia 2016 10:55
4 nawyki żywieniowe, które rujnują Twoją cerę!

Problemy z cerą mogą mieć podłoże hormonalne lub być skutkiem naszych nawyków. Powiedzenie ‘jesteś tym co jesz’ idealnie pasuje do kwestii problemów z cerą. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ skutków złego odżywiania nie widać od razu, to co jemy wpływa na nasz wygląd. W pierwszej kolejności wpływa na cerę, która odzwierciedla stan zdrowia całego organizmu. Jakich produktów należy unikać?

Zdjęcie 4 nawyki żywieniowe, które rujnują Twoją cerę! #1

Cukier.

Ten produkt znajduje się na pierwszym miejscu listy produktów, które powodują problemy z cerą (szczególnie trądzik, zaskórniki i wypryski). Nadmiar cukru powoduje również szybsze starzenie się skóry.

Używki.

Alkohol i papierosy upośledzają produkcję kolagenu, co przyczynia się do szybkiego starzenia. Dostarczają również dużo toksyn, których nadmiar wyraźnie odznacza się na naszej skórze.

Nabiał.

Często spożywanie nabiału może pogorszyć problem z trądzikiem, ponieważ zawiera on hormon przyczyniający się do zwiększenia produkcji łoju.

Smażone potrawy.

Jedzenie smażonych potraw przyczynia się do zwiększenia poziomu cholesterolu, co z kolei może doprowadzić do niedotlenienia komórek skóry, a tym samym do słabego ich odżywienia.

Ważną kwestią jest również nawodnienie organizmu. Skóra nawilżona od środka odwdzięcza nam się piękny wyglądem na zewnątrz. Odpowiednie nawodnienie sprzyja również szybszemu usuwaniu toksyn z organizmu, co dodatkowo wpływa na poprawę stanu cery.