Jeśli chcesz uniknąć choroby zimą stosuj te zasady!

29 listopada 2016 09:00
Jeśli chcesz uniknąć choroby zimą stosuj te zasady!

Częste chorowanie w okresie jesienno-zimowym jest czymś naturalnym. Ma to związek ze spadkiem odporności spowodowanym osłabieniem i wyziębieniem organizmu. Jesteśmy wtedy dużo bardziej narażeni na wszelkie infekcje. Jednak zachowując poniższe zasady w wielu wypadkach możesz zmniejszyć ryzyko zachowania.

Zdjęcie Jeśli chcesz uniknąć choroby zimą stosuj te zasady! #1

#Nawilżaj powietrze w domu.

Dobrym na to sposobem jest po prostu położenie mokrego ręcznika na kaloryfer. Parująca woda nawilża powietrze w pomieszczeniu. Pamiętaj, że suche powietrze powoduje wysuszenie śluzówki nosa i gardła, przez co są one dużo bardziej narażone na infekcje.

#Nie wychodź na mróz głodny.

Niedobór energii w organizmie to niedobór ciepła. Będąc głodnym nasz organizm ma problem z wytworzeniem odpowiedniej ilości ciepła.

#Nie pij alkoholu na mrozie.

Pomimo tego, że poczujesz ciepło po jego spożyciu, temperatura Twojego ciała bardzo szybko się obniży.

#Unikaj oddychania przez usta.

Oddychanie przez nos zapewnia ogrzanie i nawilżenie powietrza, zanim trafi ono do płuc. Oddychanie przez usta niestety tego nie powoduje. W rezultacie suche i zimne powietrze może spowodować anginę.

#Noś luźniejsze ubrania.

Ciasne buty i obcisłe ubrania mogą spowolnić krążenie i doprowadzić do szybszego wychłodzenia. Dodatkowo, przestrzeń między warstwami ubrań zapewnia większe utrzymywanie ciepła.