5 produktów kosmetycznych, których używasz codziennie, a które Cię postarzają!

17 listopada 2016 09:08
5 produktów kosmetycznych, których używasz codziennie, a które Cię postarzają!

Makijaż ma uwydatniać zalety naszej urody i maskować jej wady. Często jednak nieumiejętne nakładanie lub nadużywanie niektórych produktów działa wręcz odwrotnie. Więcej nie znaczy lepiej. Dzisiaj przedstawiamy 5 produktów i błędów w makijażu, które nas postarzają.

Samoopalacz do twarzy.

Opalenizna dodaje uroku, jednak nic tak nie dodaje lat jak ciemnopomarańczowa, sztuczna opalenizna. Bronzery na twarzy wyglądają bardzo źle - zbierają się w kącikach oczu, podkreślają wszystkie zmarszczki i odbierają twarzy świeży i młody wygląd. Postaw na delikatną naturalną opaleniznę lub muśnij noc, środek czoła i policzki bronzerem.

Zbyt wysoko wyregulowane brwi.

Zdjęcie 5 produktów kosmetycznych, których używasz codziennie, a które Cię postarzają! #1

Brwi, które są nieco rozczochrane, wypełnione i mają średnią grubość sprawiają, że nasza twarz automatycznie zaczyna wyglądać młodziej. Cienkie, wyskubane, bardzo zaokrąglone brwi postarzają nas o co najmniej kilka lat.

Eyeliner na dolnej powiece.

Eyeliner doskonale sprawdza się na powiece górnej, jednak nałożony na dolną powiekę zmniejsza oko, odbiera blask spojrzeniu i bardzo postarza. Dolną powiekę najlepiej podkreślić cieniem i delikatnie go rozetrzeć.

Obrysowywanie ust kredką.

Delikatne zaznaczenie konturu ust kredką jest OK. Jednak kiedy chcemy nią usta powiększyć zaczyna wyglądać to komicznie. Wyglądamy wtedy jak stare maleńkie, a przecież nie o to nam chodzi. Jeśli uważasz, że masz wąskie usta zrezygnuj z mocnych odcieni pomadek i postaw na jaśniejsze błyszczyki.

Źle dobrany odcień podkładu.

Zapewne niejednokrotnie widzieliście na ulicy kobietę, która ma twarz w innym kolorze niż szyję. Odcień podkładu powinien być dobrany idealnie do naszej cery. Przed wyjściem z domu warto również sprawdzić jak nasz makijaż prezentuje się w świetle dziennym - podejść do okna, lub wyjść na balkon.