Chcesz się w końcu wyspać? Oto rzeczy, których nie należy robić przed snem

10 listopada 2016 09:28
Chcesz się w końcu wyspać? Oto rzeczy, których nie należy robić przed snem

Wszyscy wiemy jak ważny dla organizmu jest sen. Czujemy to szczególnie wtedy, kiedy się nie wyśpimy. Osłabienie, spadek koncentracji, zły nastrój – to tylko kilka skutków ubocznych niedoboru snu lub jego niskiej jakości. Warto więc o siebie zadbać. Nie jest to trudne – wystarczy wyeliminować złe nawyki przed snem, aby każdy nasz dzień był lepszy.

Nie używaj telefonu, nie czytaj e-booków.

Zdjęcie Chcesz się w końcu wyspać? Oto rzeczy, których nie należy robić przed snem #1

Niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektryczne zakłóca sen. Co najmniej godzinę przed snem już po nie nie sięgaj.

Zażywanie niektórych leków i suplementów.

Naszym podstawowym błędem jest nieczytanie ulotek leków. Warto się zaznajomić z ich treścią, ponieważ niektóre z nich uniemożliwiają zaśnięcie lub pogarszają jakość snu, tym samym zakłócają regenerację organizmu.

Kofeina.

Picie kawy nie jest niczym złym. Jednak pamiętaj, by zrezygnować z niej co najmniej na 8 godzin przed pójściem spać. Po kawie można usnąć, jednak nasz mózg jest na tyle pobudzone, że sen ten nie jest wartościowy. Można by rzec, że spiąć wciąż czuwamy, dlatego następnego dnia jesteśmy niewyspani.

Picie alkoholu.

Może się wydawać, że picie alkoholu przed snem jest dobre, ponieważ pomaga zasnąć. Jednak kiedy śpimy nasz organizm nie ma możliwości się zregenerować, ponieważ musi pracować na pełnych obrotach, by przetrawić alkohol i toksyny.