5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch!

8 listopada 2016 17:06
5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch!

Mięśnie brzucha są bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych. Badanie wykazały, że im mocniejsze są mięśnie brzucha, tym mniejsze jest ryzyko wszelkich urazów i kontuzji, szczególnie dolnych partii ciała. Mięśnie brzucha stabilizują również sylwetkę oraz wspomagają mięśnie kręgosłupa. Posiadając mocne mięśnie tej partii ciała każda czynność wykonywana jest z dużo większą łatwością. Warto więc ćwiczyć. Poniżej znajdziecie najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha, które wykonacie w domu i bez sprzętu.

Ćwiczenie 1.

Side plank (deska bokiem).

Zdjęcie 5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch! #1

Ćwiczenie to angażuje wiele mięśni w naszym ciele, jednak najbardziej zyska na tym nasz brzuch. Połóż się na boku w linii prostej, oprzyj się na przedramieniu, łokieć powinien znajdować się dokładnie pod ramieniem, następnie unieś biodra. Pamiętaj, aby biodra oraz stopy tworzyły linię prostą.

Ćwiczenie 2.

Rowerek.

Zdjęcie 5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch! #2

To ćwiczenie doskonale rozwija mięśnie brzucha i jest każdemu dobrze znane. Połóż się na plecach, unieś nogi i wykonuj rowerek w powietrzu, mocno spinając mięśnie brzucha.

Ćwiczenie 3.

Deska.

Zdjęcie 5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch! #3

Jest to bardzo popularne ćwiczenie, głównie ze względu na efekty jakie przynosi. Połóż się na brzuchy i podejrzyj na rękach (jak w pozycji do pompki), następnie oprzyj łokcie o podłoże a dłonie spleć ze sobą, ciało powinno być w linii prostej, a pośladki spięte.

Ćwiczenie 4.

Wciąganie dolnej części brzucha.

Zdjęcie 5 najlepszych ćwiczeń na idealny brzuch! #4

Każdy potrafi wciągnąć brzuch, jednak w tym ćwiczeniu chodzi o wciąganie tylko jego dolnej partii. Wciągnij ją i poczekaj kilka chwil. Ćwiczenie wykonuj około 2 minut.

Ćwiczenie 5.

Tradycyjne brzuszki.

Być może jest to najprostsze ćwiczenie z tej listy, ale przynosi ono świetne efekty. Wykonuj brzuszki jak najczęściej. Pierwszego dnia zrób tyle brzuszków ile możesz i zwiększaj tę liczb o 3 powtórzenia każdego kolejnego razu. Ćwicz 3-4 razy w tygodniu.