Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat!

1 listopada 2016 09:36
Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat!

Zdrowy styl życia zawładnął już życiem wielu osób. Coraz częściej słyszymy porady i zdrowotne triki. Niestety, na ten temat, tak jak na każdy inny, istnieje wiele mitów, które należy obalić. Jakie to mity?

 1. Popcorn nie ma wartości odżwyczych.

  Zdjęcie Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat! #1Ten mi jest bardzo powszechny. Jednak w rzeczywistości popcorn zawiera dużo więcej przeciwutleniaczy, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się oraz wielu nowotworom.

 2. Zdrowe tłuszcze.

  Zdjęcie Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat! #2Warto sięgać po oleje kokosowe oraz lniane. Należy jedynie pamiętać, że podgrzewanie wielu zdrowych olejów czyni je trującymi! Nie podgrzewaj przede wszystkim oleju lnianego, a najlepiej jedz je wszystkie na surowo.

 3. Beztłuszczowe produkty są zdrowsze.

  Zdjęcie Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat! #3To nie jest prawda. Mają one jedynie mniej kalorii, ale kalorie to nie wszystko. Brak tłuszczu w produkcie oznacza brak witaminy D, ponieważ jest ona rozpuszczalna w tłuszczach.

 4. Świeże warzywa są najzdrowsze.

  Zdjęcie Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat! #4Istnieje wiele warzyw, które po obróbce termicznej są bardziej wartościowe. Są nimi na przykład marchew oraz pomidory.

 5. Miód zamiast cukru.

  Zdjęcie Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz poznać 5 faktów na ten temat! #5Jeśli jesteś na diecie, na której musisz liczyć kalorie pamiętaj, że łyżeczka miodu to około 25 kalorii, natomiast łyżeczka cukru ma ich 16.