Codzienne nawyki, które uszkadzają Twój mózg!

25 października 2016 08:25
Codzienne nawyki, które uszkadzają Twój mózg!

Wszyscy wiedzą, że mózg jest bardzo ważnym narządem. To on steruje całym organizmem. Upośledzenie choćby jednej z jego funkcji powoduje duże problemy w codziennym funkcjonowaniu. O mózg powinniśmy więc dbać. Najczęściej jednak tego nie robimy, skupiamy się przede wszystkim na ciele. Dbanie o mózg polega na wyeliminowaniu niszczących go czynników.

 1. Brak śniadania.

  Po długiej nocy energia w naszym organizmie zostaje wyczerpana. Nie jedząc śniadania pozbawiasz swój mózg energii do pracy już od początku dnia.

 2. Zbyt duża ilość cukru.

  Zbyt wysoki poziom cukru zaburza wchłanianie białka i innych składników odżywczych. Prowadzi to do zaburzenia rozwoju niektórych funkcji mózgu, szczególnie na wczesnych etapach rozwoju.

 3. Zanieczyszczone powietrze.

  Zanieczyszczenia wdychane na co dzień zmniejszają ilość tlenu dostarczaną do organizmu i mózgu. Niedotlenione komórki mózgu obumierają. Nie jesteśmy w stanie oddychać czystym powietrzem na zewnątrz, jednak zadbajmy o jego czystość w domach.

 4. Niedobór snu.

  Podczas snu cały nasz organizm regeneruje się. Przewlekły niedobór snu uniemożliwia regenerację komórek mózgu, co prowadzi do ich zniszczenia.

 5. Brak rozmów.

  Zdjęcie Codzienne nawyki, które uszkadzają Twój mózg! #1Może wydawać się to dziwne, ale mówimy coraz mniej. Więcej piszemy. Jednak rozmowa z drugim człowiekiem jest niezwykłą stymulacją dla mózgu. W ten sposób rozwijasz jego funkcje.

  Równie dobrze działa na nasz mózg rozmowa z sobą samym.