5 alarmujących objawów spożywania zbyt dużej ilości cukru

13 października 2016 18:13
5 alarmujących objawów spożywania zbyt dużej ilości cukru

Cukier, a właściwie jego nadmiar, jest jednym z najbardziej szkodliwych dla człowieka czynników. O ile niewielka ilość cukru jest potrzebna organizmowi, o tyle w dostępnych dzisiaj produktach cukru jest bardzo dużo. Nie trudno więc o nawet kilkudziesięciokrotne przekroczenie zalecanej dawki. Często nawet nie wiemy ile cukru spożyliśmy danego dnia, ponieważ znajduje się on w prawie wszystkich przetworzonych produktach. Kiedy w naszym organizmie cukru jest zbyt dużo, możemy to łatwo zaobserwować.

Zdjęcie 5 alarmujących objawów spożywania zbyt dużej ilości cukru #1

 1. Ciągły apetyt na słodkie.

  Jest to prosta zależność. Organizm uzależnia się od cukru, więc im więcej go spożywasz, tym bardziej masz na niego ochotę.

 2. Brak energii.

  Jeśli czujesz się osłabiony i ospały pomimo odpowiedniej ilości snu, może to oznaczać, że spożywasz zbyt dużo cukru. Zjedzenie czegoś słodkiego powoduje nagły skok insuliny, co daje nam „kopa”, która potem równie szybko spada. Takie wahania poziomu cukru we krwi doprowadzają do zmęczenia.

 3. Problemy ze skórą.

  U niektórych osób nagłe skoki insuliny wywołują zmiany skórne podobne do trądziku.

 4. Słodkie produkty nie są już takie słodkie.

  Jeśli nie odczuwasz słodyczy produktów, które kiedyś smakowały bardzo słodko – prawdopodobnie jesz zbyt dużo cukru.

 5. Tycie.

  Jest to dość oczywiste – od nadmiaru cukru się tyje. Niesie to za sobą wiele innych chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, problemy ze stawami.

  Warto z cukru zrezygnować. Niesie to za sobą wiele korzyści – ładna cera, dużo więcej energii każdego dnia, utrata kilogramów, a przede wszystkim zapobieganie wielu chorobom.