Dwa domowe sposoby na oczyszczenie zatok

11 października 2016 08:22
Dwa domowe sposoby na oczyszczenie zatok

Zatkane zatoki i bój w ich obrębie jest bardzo irytujący. Możemy wtedy sięgnąć po tabletki przeciwbólowe, jednak nie w ten sposób tylko zamaskujemy problem zamiast zająć się przyczyną. Oczyszczanie zatok może sprawiać problem. Jednak z pomocą tych dwóch naturalnych składników poradzisz sobie z tym problemem szybciej niż myślisz.

Sposób 1: olejek z oregano

Zdjęcie Dwa domowe sposoby na oczyszczenie zatok #1

Olejek z oregano rozpuść w wodzie i podgrzej na kuchence, aż zacznie parować. Wykonaj inhalację przygotowaną mieszanka, a od razu poczujesz ulgę. Ten składnik warto również włączyć do codziennej diety, ponieważ poprawia on pracę wątroby, reguluje trawienie oraz pomaga zwalczyć wszelkie infekcje w organizmie.

Sposób 2: ocet jabłkowy

Zdjęcie Dwa domowe sposoby na oczyszczenie zatok #2

Wymieszaj filiżankę octu z filiżanką ciepłej wody, w roztworze zamocz ręczniczek lub bawełnianą szmatkę i zrób okład w miejscy występowania bólu. Dzięki ciepłej wodzie, dobre składniki octu szybciej wnikną w skórę i złagodzą ból. Ocet można również pić w celu zmniejszenia infekcji zatok oraz każdej innej. Wymieszaj szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu oraz łyżką miodu – picie takiego napoju wzmocni odporność oraz zadziała przeciwbólowo, odkażająco i antywirusowo.