Ochroń włosy przed jesienna wilgocią za pomocą tych 3 domowych sposobów

9 października 2016 14:30
Ochroń włosy przed jesienna wilgocią za pomocą tych 3 domowych sposobów

Puszące się włosy ciężko okiełznać w ładną pogodę, a co dopiero w deszczowy dzień. Jesienią wilgoci w powietrzu jest dużo więcej, więc i nasze włosy nie wyglądają zbyt dobrze. Na pewno znacie to uczucie, kiedy po zrobieniu idealnej fryzury jednak krople deszczu wszystko psuje. Sklepowe specyfiki nie zawsze działają, a te, które mają większy potencjał sporo kosztują. Jak więc okiełznać puszące się włosy oraz wygładzić je za pomocą domowych składników?

Płukanka z octu jabłkowego

Zdjęcie Ochroń włosy przed jesienna wilgocią za pomocą tych 3 domowych sposobów #1

Ocet jabłkowy świetnie wygładza łuskę włosa oraz nadaje połysk. Wymieszaj w misce dwie szklanki wody z dwiema łyżkami octu jabłkowego i po umyciu włosów zamocz je w płukance. Wykonuj taki zabieg 1-2 razy w tygodniu, ponieważ nadmiar może wysuszyć włosy.

Płukanka z piwa

Zdjęcie Ochroń włosy przed jesienna wilgocią za pomocą tych 3 domowych sposobów #2

Ciemne piwo działa wygładzająco na nasze włosy oraz nadaje im połysk. Wszystko co musisz zrobić to umyć włosy, a następnie spłukać je szklanką ciemnego piwa i jeszcze raz spłukać włosy chłodną wodą, aby pozbyć się zapachu.

Odżywka z majonezu i awokado

Zdjęcie Ochroń włosy przed jesienna wilgocią za pomocą tych 3 domowych sposobów #3

Aby przygotować domową odżywkę na puszące się włosy wymieszaj szklankę majonezu z połową awokado. Utwórz z nich gęstą pastę i nałóż na włosy. Załóż na głowę foliowy czepek lub reklamówkę, owiń ręcznikiem i pozostaw na ok 45 minut.