Jak walczyć z rozstępami? Pomoże Ci w tym kawa i oliwa z oliwek

27 września 2016 12:02
Jak walczyć z rozstępami? Pomoże Ci w tym kawa i oliwa z oliwek

Rozstępy są problemem głównie kobiet, jednak mężczyźni również mogą je zaobserwować na niektórych częściach swojego ciała. Prawda jest taka, że niektórym osobom w ogóle one nie przeszkadzają. Jednak dla innych może to stanowić duży problem i kompleks. Kremy i maści na rozstępy nie zawsze są skuteczne, ale zawsze dużo kosztują. Dlaczego więc nie sięgnąć po sprawdzony domowy sposób? Jedyne czego potrzebujesz to mielona kawa oraz oliwa z oliwek.

Kawę (świeżą kawę lub fusy) należy wymieszać z oliwą z oliwek w takich ilościach, aby uzyskać pastę. Przygotowaną mieszanką należy masować miejsce, w którym pojawiły się rozstępy okrężnymi ruchami przez kilka minut. Kolejnym krokiem jest położenie na te miejsca ręcznika nasączonego bardzo ciepłą wodą – to pomoże wniknąć składnikom głębiej. Pozostaw ręcznik na około 20 minut. Po zabiegu należy opłukać skórę i nałożyć nawilżający balsam.

Zdjęcie Jak walczyć z rozstępami? Pomoże Ci w tym kawa i oliwa z oliwek #1

W walce z rozstępami najważniejsza jest szybkość reakcji (im wcześniej, tym większe szanse, że rozstępy nie będą tak wyraźne) oraz systematyczność. Zabieg możesz powtarzać nawet co drugi dzień. Aby zaobserwować efekty zrób im zdjęcie przez rozpoczęciem zabiegów i porównaj z efektami, jakie uzyskasz po dwóch miesiącach regularnych masaży tą mieszanką.

Zdjęcie Jak walczyć z rozstępami? Pomoże Ci w tym kawa i oliwa z oliwek #2