Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP!

23 września 2016 14:29
Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP!Jeżeli chcesz aby Twój kręgosłup był w świetnej kondycji to musisz pamiętać żeby przestrzegać kilku zasad.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #1

1. Chroń kręgosłup podczas codziennych czynności. Noś plecak zamiast torby. Niosąc zakupy rozkładaj ciężar równomiernie. Podnosząc coś ciężkiego najpierw przykucnij, a potem unieś przedmiot jednocześnie prostując nogi.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #2

2. Pamiętaj o gimnastyce. Warto pamiętać o codziennej gimnastyce, a także pomyśleć nad dodatkowymi zajęciami np. Basen i ćwiczenia w wodzie lub spacery nordic walking. Jeżeli już masz problemy z kręgosłupem to pamiętaj, żeby najpierw poradzić się specjalisty zanim zaczniesz ćwiczyć.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #3

3. Kontroluj stres. Naucz się relaksować.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #4

4. Śpij na średnio twardym materacu. Nie warto oszczędzać jeżeli chodzi o Twoje zdrowie – dobry materac do duży wydatek raz na kilka dobrych lat.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #5

5. Powoli wstawaj z łóżka. Po przebudzeniu spokojnie poprzeciągaj się na łóżku, a dopiero potem powoli wstań.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #6

6. Podczas pracy przy komputerze rób przerwy. Wstań co godzinę lub dwie, przejdź się po biurze lub mieszkaniu, zrób wymachy ramion i dobrze się przeciągnij. Dzięki temu rozluźnisz swoje mięśnie.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #7

7. Jeżeli nie musisz to nie zakładaj butów na bardzo wysokim obcasie – powyżej 5 cm.

Zdjęcie Poznaj 8 sposobów na ZDROWY KRĘGOSŁUP! #8

8. Do długich rozmów telefonicznych używaj zestawu słuchawkowego. Nigdy nie przytrzymuj telefonu barkiem np malując paznokcie i rozmawiając jednocześnie.