Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów?

22 września 2016 10:58
Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów?

Farbowanie włosów to powszechny zabieg kosmetyczny, jednak należy go bardzo dobrze przemyśleć. Włosy i ich kolor może nam dodać dużo uroku, ale może też podkreślić największe mankamenty naszej urody. Zanim więc podejmiesz decyzje o zmianie koloru włosów, sprawdź czym powinnaś się kierować wybierając kolor włosów.

#1. Odcień.

Zdjęcie Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów? #1

Na początku należy określić odcień – ciemny lub zimny. Jak to zrobić? Odcień włosów dobieramy do odcienia cery. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twoja cera ma odcień ciepły czy zimny, możesz to określić na podstawie materiału lub ubrań. Jeśli Twoja twarz lepiej wygląda w białej bluzce – prawdopodobnie masz zimny odcień cery, więc i włosy powinny mieć zimny odcień. Jeśli lepiej Ci w śmietankowych, jasno beżowych czy écru ubraniach, wybierz dla siebie ciepły odcień farby.

#2. Brwi.

Zdjęcie Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów? #2

Kolor włosów powinien być jak najbardziej podobny do koloru brwi. Jeśli jednak masz bardzo ciemne brwi, a marzysz o jasnym blondzie - możesz zaryzykować. Takie połączenie często się sprawdza.

#3. Trądzik i problemy z cerą.

Zdjęcie Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów? #3

Jeśli zmagasz się z trądzikiem lub zaczerwieniami dwa razy przemyśl przefarbowanie się na rudo. Rude odcienie są piękne i podkreślają urodę, ale podkreślają również wszelkie wypryski i niedoskonałości.

#4. Kondycja włosów.

Zdjęcie Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów? #4

Nie tylko kolor, ale i kondycja włosów jest ważna. Jeśli marzysz o blondzie lub innym jaśniejszym niż Twój odcieniu, a masz zniszczone włosy – odpuść, przynajmniej na razie. Twoje włosy nawet w najpiękniejszym kolorze będą wyglądać źle, jeśli rozjaśnisz już zniszczone kosmyki. Daj więc sobie trochę czasu na zadbanie o włosy, a kiedy dojdą do siebie – przemyśl rozjaśnianie jeszcze raz.

#5. Włosy wcześniej farbowane.

Zdjęcie Na co powinnaś zwrócić uwagę dobierając kolor włosów? #5

Jeśli Twoje włosy były farbowane już wcześniej, nie będzie łatwo uzyskać koloru jaki sobie wymarzyłaś. W tym przypadku konieczna będzie wizyta u fryzjera, który doradzi Ci jakie zabiegi powinnaś przeprowadzić i powie, na jaki kolor możesz liczyć.