Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś!

21 września 2016 08:47
Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś!

Facebook Messenger to aplikacja umożliwiająca komunikację. Jest ona niejako częścią Facebooka, jednak jej zaletą jest to, że korzystać z niej można również wtedy, kiedy Facebooka musimy mieć wyłączonego – na przykład w pracy. Oprócz wygody użycia i intuicyjności, Facebook Messenger ma jeszcze kilka ciekawych opcji, o których większość osób nie ma pojęcia.

1. Gry, obrazki i gify.

#Niewiele osób wie, że na Messengerze można grać, na przykład w szachy. Jedyne co musisz zrobić to pisać w okno chatu: @FBCHESS PLAY i wysłać. Twój znajomy zostanie zaproszony do gry. Aby poruszać szachami należy wpisywać odpowiednie komendy, aby je uzyskać wpisz @FBCHESS HELP. Dostępne są również gry: koszykówka i piłka nożna, wystarczy, że ze emotek chatu wybierzesz piłkę do kosza lub piłkę do piłki nożnej i wyślesz ją znajomemu.

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #1

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #2

#Kolejną ciekawą opcją jest wysyłanie słodkich obrazków losowych zwierząt. Wystarczy, że w okno chatu wpiszesz: @dailycute, a Twój rozmówca otrzyma zdjęcie uroczego zwierzaka.

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #3

#Chyba najlepszą opcją z tej kategorii są niedawno dodane gify. Możesz je wyszukiwać klikając w ikonkę GIF (zaraz obok ikonki za pomocą której wybierasz emotikonę) i wysyłać bezpośrednio do rozmówcy. Czasem można trafić na naprawdę fajnego gifa.

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #4

2. Edycja chatu.

Jeśli chcesz nadać trochę życia i kolorów do swojego chatu, możesz edytować kolor i nazwę każdego rozmówcy. Zamiast imienia i nazwiska w standardowym kolorze, możesz zapisać swoich znajomych i rodzinę używając ksyw i dobierając indywidualny kolor.

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #5

3. Zmiana Emoji.

Kojarzycie niebieski kciuk (okejka) w prawym dolnym rogu okna chatu? Możesz go zmienić indywidualnie dla każdego kontaktu, ustawiając na przykład serduszko, czaszkę czy słoneczko.

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #6

4. Edycja zdjęć przed wysłaniem

Zdjęcie Zabawne funkcje Facebook Messenger, o których nie wiedziałeś! #7

Wysyłając zdjęcie przez aplikację Messenger możesz ją edytować. Po załadowaniu zdjęcia w aplikacji pojawiają się dwie opcje: strzałka (wyślij) oraz rysik (edytuj). Wybierając opcję rysika możesz edytować zdjęcie (pisać, rysować, dodawać tekst, w dowolnym kolorze).

Dzięki tym funkcjom każda, nawet najnudniejsza konwersacja, będzie przyjemniejsza.