Sprawdzone triki na szybsze wyschnięcie lakieru do paznokci.

17 września 2016 08:21
Sprawdzone triki na szybsze wyschnięcie lakieru do paznokci.

Znasz to uczucie kiedy się spieszysz, ale nie możesz nic zrobić, bo właśnie pomalowałaś paznokcie? Ja też znam. Na malowanie paznokci zawsze warto poświęcić trochę więcej czasu, aby nasz manicure był idealny. Jednak co zrobić, kiedy już koniecznie musimy wyjść z domu lub coś zrobić, a lakier jeszcze nie wyschnął?

Najważniejsze to unikać ciepła. Wbrew pozorom, ciepło uniemożliwia wyschnięcie lakieru, a niska temperatura go utwardza.

#Kiedy pomalujesz paznokcie odczekaj chwilę, po czym włóż dłonie do zimnej wody z kostkami lodu na minutę.

#Możesz również użyć suszarki. Pamiętaj tylko, aby włączyć zimny nawiew.

#Zamiast jednej grubej warstwy, postaw na dwie cienkie. Drugą warstwę nałóż dopiero po dokładnym wyschnięciu pierwszej. W ten sposób unikniesz odpryskiwania lakieru.

#Zadbaj o jakość lakierów. Nie musi być to lakier w najdroższej półki, jednak złej jakości lakiery schną w nieskończoność, a czasami w ogóle! Najlepiej metodą prób i błędów znaleźć dla siebie najlepszą markę.

#Możesz również zaopatrzyć się w sklepowy utwardzacz, który nakładasz jako ostatnią warstwę. Dobry utwardzacz spowoduje, że paznokcie natychmiast wyschną, będą błyszczące i lakier dłużej się na nich utrzyma.