Najlepsze ćwiczenia na dolne partie brzucha.

16 września 2016 17:08
Najlepsze ćwiczenia na dolne partie brzucha.

Oponka w dolnych partiach brzucha pojawia się po przybraniu kilku kilogramów. Niestety, zostaje ona z nami nawet jeśli schudniemy. Ta część ciała wymaga dodatkowej uwagi. Oprócz diety i normalnej aktywności fizycznej, dodaj jeszcze kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w ujędrnieniu brzucha, a szczególnie jego dołu.

Do ich wykonania nie potrzebujesz żadnego sprzętu.

Każde z ćwiczeń powtórz 20-25 razy zanim przejdziesz do kolejnego.

Zdjęcie Najlepsze ćwiczenia na dolne partie brzucha. #1

# Nr. 1 na obrazku: połóż się na plecach, jedną z nóg wyprostuj, tak jakbyś wskazywała nią ścianę. Drugą nogę zegnij w kolanie (kolano powinno znaleźć się nad brzuchem), zepnij mięśnie brzucha i postaraj się dotknąć kolano głową. Zmień nogi i powtórz ćwiczenie.

# Nr. 2 na obrazku: leżąc na plecach lekko unieś i napnij jedną nogę. Drugą nogę unieś, tak aby tworzyła kąt 90 stopni z ciałem. Napnij brzuch i dotknij głową kolana. Powtórz ćwiczenie zmieniając nogi.

# Nr. 3 na obrazku: leżąc na plecach zegnij nogi w kolanach i połóż lewą stopę na prawym kolanie (tak jak pokazano na zdjęciu). Płynnym ruchem zbliż do siebie kolano i głowę, tak aby spotkały się w połowie drogi. Pamiętaj, że mięśnie brzucha powinny być wtedy mocno napięte, inaczej ćwiczenie nie ma sensu.

# Nr. 4 na obrazku: leżąc na plecach unieś obie nogi tworząc kąt 90 stopni z ciałem. Ręce połóż wzdłuż tułowia i podnieś biodra do góry zmniejszając nieco kąt. Mięśnie brzucha powinny się mocno napinać, jeśli tak nie jest – zmniejsz kąt jeszcze bardziej.

Powodzenia!