4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście!

12 września 2016 09:46
4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście!

Zastanawialiście się kiedyś, czy aspiryna ma inne zastosowania oprócz łagodzenia bólu i gorączki? Okazuje się, że ma ona wiele innych genialnych zastosowań i jest w nich w 100% skuteczna. Przekonajcie się sami.

#Zmniejsza plamy skórne.

Zdjęcie 4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście! #1

Aspiryna ma właściwości rozjaśniające skórę, dlatego świetnie nadaje się do wykonywania zabiegów, których celem jest zmniejszenie widoczności plam skórnych. Rozkrusz 7 niepowlekanych tabletek aspiryny z 3 łyżkami jogurtu i 1 łyżką miodu. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 15 minut.

#Zmniejsza łupież.

Zdjęcie 4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście! #2

Aby zmniejszyć łupież, rozkrusz dwie tabletki aspiryny i wymieszaj z porcją szamponu, następnie umyj włosy szamponem z aspiryną.

#Usuwa martwy naskórek.

Zdjęcie 4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście! #3

Aspiryna świetnie złuszcza i zmniejsza widoczność porów. Wymieszaj tabletkę aspiryny z wodą i nałóż na twarz. Delikatnie masuj przez kilkanaście sekund, a następnie dokładnie spłucz.

#Usuwa plamy potu w ubrań.

Zdjęcie 4 genialne zastosowania aspiryny, o których nie wiedzieliście! #4

Jeśli nie masz możliwości wyprania ubrań będąc np. na biwaku, wystarczy, że rozpuścisz aspirynę w ciepłej wodzie i za pomocą szmatki wetrzesz w plamy na ubraniach. Pozostaw mieszankę na całą noc, a rano ubranie będzie jak nowe.