Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem.

6 września 2016 14:06
Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem.

Regularne posiłku, szczególnie jeśli dużo ćwiczymy, są konieczne. Posiłek przed treningiem również jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu możemy w 100% wykorzystywać nasze mięśnie. Warto jednak wiedzieć, po które produkty nie wolno sięgać przed treningiem, aby sobie nie zaszkodzić.

#Jogurt.

Nabiał zjedzony przed ciężkim treningiem może doprowadzić do skurczów żołądka i wymiotów. Warto dostarczyć białko z innego źródła.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #1

#Warzywa strączkowe.

Warzywa strączkowe są bardzo zdrowe, jednak powodują wzdęcia. Podczas treningu wzdęcia mogą się jeszcze wzmocnić oraz doprowadzić do skurczów i bólów brzucha.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #2

#Jajka.

Przed samym treningiem należy unikać dużej ilości białka. Jajka zjedzone tuż przed treningiem spowodują, iż będziesz ociężała. Białko trawi się dłużej niż węglowodany.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #3

#Grzyby pod każdą postacią.

Podczas treningu powinnaś czuć się lekko, a grzyby są bardzo ciężko strawne. Unikaj więc grzybów pod każdą postacią, jeśli nie chcesz mieć nieprzyjemności podczas treningu.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #4

#Orzechy.

Tak samo jak grzyby, orzechy są bardzo ciężko strawne. Na co dzień nie powinniśmy z nim rezygnować, ponieważ są bogactwem cennych składników. Jednak warto odpuścić je przed treningiem.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #5

#Awokado.

Jest źródłem najzdrowszego tłuszczu, jednak to wciąż tłuszcz, który bardzo długo się trawi. Podczas treningu więc nie będziesz czuć się lekko i energicznie, a raczej ociężale.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #6

#Siemię lniane.

Siemię lniane świetnie nadaje się na przekąskę po treningu, ponieważ zawiera sporą dawkę błonnika. Z tego samego powodu nie należy sięgać po niego przed treningiem, ponieważ błonnik i spora aktywność fizyczna mogą doprowadzić do biegunki.

Zdjęcie Ćwiczysz? Zobacz jakich produktów lepiej nie jeść przed treningiem. #7