3 kroki do zdrowego snu. Koniecznie je przetestujcie!

6 września 2016 14:05
3 kroki do zdrowego snu. Koniecznie je przetestujcie!

Każdy z nas wie, że niewyspanie potrafi zepsuć cały kolejny dzień. Niewystarczająca ilość snu lub jego niska jakość powoduje zmęczenie, zły humor i rozkojarzenie. Często bywa również tak, że pomimo ogromnego zmęczenia nie jesteśmy w stanie zasnąć. Spokojny sen jest jednak bardzo ważnym elementem życia – zapewnia pozytywny nastrój, umożliwia realizowanie zadań, a przede wszystkim pozwala na regenerację ciała i umysłu. Wystarczy zmienić w swoim życiu 3 proste rzeczy, a spokojny i zdrowy sen przyjdzie sam.

#Obniż temperaturę w sypialni.

Zdjęcie 3 kroki do zdrowego snu. Koniecznie je przetestujcie! #1

Jeśli masz problemy z zaśnięciem obniż temperaturę w sypialni. To naprawdę działa. Zbyt wysoka temperatura jest jednym z głównych powodów problemów z zaśnięciem.

#Odwróć uwagę umysłu.

Zdjęcie 3 kroki do zdrowego snu. Koniecznie je przetestujcie! #2

Natarczywe i stresujące myśli również uniemożliwiają zaśnięcie. Postaraj się oczyścić umysł ze wszystkich myśli. Uświadom sobie, że w tym momencie myślenie nic nie da, a jedynie pogorszy Twoją kondycję następnego dnia.

#Weź relaksacyjną kąpiel.

Zdjęcie 3 kroki do zdrowego snu. Koniecznie je przetestujcie! #3

Taka kąpiel nie tylko odpręży ciało, ale i umysł. Postaraj się umilić sobie wieczorny czas, zapomnieć o wszystkich problemach i zrelaksować się.