10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia.

30 sierpnia 2016 23:29
10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia.

Dbanie o dom dla jednych jest przyjemnością, dla drugich zaś prawdziwą męką. Bez względu na to, do której grupy należysz, w Twoim domu są przedmioty wyjątkowo trudne do wyczyszczenia. Tapicerka, ramy okien czy kratki od kuchenki nie będą już problemem, ponieważ istnieją genialne sposoby na ich łatwe i szybkie wyczyszczenie. Dzięki tym trikom ułatwisz sobie codzienne sprzątanie i Twój dom będzie lśnił czystością.

#Ramy okienne.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #1

Jest to wyjątkowo trudno dostępne miejsce. Aby je wyczyścić, potrzebujesz sody oczyszczonej, octu i wody. Posyp ramy sodą, następnie za pomocą rozpylacza do wody spryskaj je roztworem wody i octu w proporcji 1:1. Użyj wilgotnej gąbki do szorowania, a następnie usuń resztki wilgotną szmatką.

#Fugi w łazience.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #2

Zrób roztwór z sody i octu i nałóż go na fugi. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz i wytrzyj. Taka mieszanka doskonale usuwa brud i pleśń, wywołane przez wilgoć w łazience.

#Piekarnik.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #3

Aby łatwo go wyczyścić, umieść w nim trochę roztworu amoniaku. Pozostaw go na noc, a rano brud sam będzie odchodził. Pamiętaj, aby używać gumowych rękawiczek oraz otworzyć okna podczas czyszczenia.

#Kuchenka mikrofalowa.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #4

Wlej szklankę wody do miski i dodaj kilka łyżek octu. Włącz mikrofalówkę i poczekaj aż woda zacznie parować. Kiedy to się stanie, wyłącz urządzenie i poczekaj około 15 minut. Po tym czasie przetrzyj mikrofalówkę za pomocą szmatki, będzie już nieskazitelnie czysta.

#Srebrna zastawa.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #5

Wyłóż wnętrze miski folią aluminiową, nalej gorącą wodę i dodaj pół szklanki sody i pół szklanki soli. Włóż srebro do miski i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie spłucz dokładnie czystą wodą i wytrzyj do sucha.

#Kratki od kuchenki.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #6

Umieść kratki w zamykanej plastikowej torbie i dodaj tam 2-3 łyżki rozcieńczonego amoniaku. Po 12 godzinach wyciągnij je i przemyj czystą wodą.

#Tapicerka.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #7

Wymieszaj trochę gorącej wody z 1 łyżką sody, 1/3 szklanki octu i 1 łyżka proszku do prania. Z pomocą takiej mieszanki bez problemu usuniesz plamy. Możesz też posypać tapicerkę sodą oczyszczoną, pozostawić na pół godziny i odkurzyć.

#Zlew.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #8

Wymieszaj 2 łyżki sody oczyszczonej z 2 łyżkami sody kalcynowanej i przetrzyj lekko wilgotny zlew. Po 10 minutach wlej do zlewu roztwór 50g octu i 50g wybielacza. Pozostaw na pół godziny, a następnie dokładnie spłucz.

#Chromowane baterie.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #9

Aby zapobiec zabrudzeniom, wystarczy regularnie przecierać baterie papierem woskowanym

#Dywan.

Zdjęcie 10 trików, dzięki którym w mgnieniu oka wyczyścisz najtrudniejsze zabrudzenia. #10

Delikatnie namocz brudne miejsca dywanu. Posyp je sodą i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie dokładnie odkurz dywan. Przygotuj dwie szklanki ciepłej wody i wlej do niej 1 łyżkę płynu do naczyń i 1 łyżkę octu. Taką mieszanką wyczyścisz najgorsze plamy.