Jak prawidłowo suszyć włosy?

18 sierpnia 2016 18:12
Jak prawidłowo suszyć włosy?

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Większość z nas suszy włosy przynajmniej kilka razy tygodniu. Wydaje się, że to jedna z prostszych czynności, bo w końcu to codzienność. Jednak okazuje się, że część pań ma problem z właściwym suszeniem włosów, czego efektem są później przesuszone włosy, które układają się w tak zwaną „szopę”. Jeśli zmagasz się z takim problemem, być może jego przyczyną jest właśnie niewłaściwy sposób suszenia włosów.

Pierwszą czynnością, zanim chwycisz za suszarkę po umyciu włosów, powinno być bardzo dokładne osuszenie ich ręcznikiem. Suszenie włosów, z których nadal spływa woda, jest dla nich niezdrowe i powoduje, że bardzo szybko się niszczą. Dlatego musisz najpierw bardzo dobrze odcisnąć całą wodę przy pomocy ręcznika – tak by suszarki używać na wilgotnej już tylko głowie. Musisz też pamiętać, że najlepszym sposobem na osuszenie włosów za pomocą ręcznika, jest zrobienie z niego turbanu i odczekanie kilku minut. Dobrym rozwiązaniem jest również podgrzanie delikatnie tego ręcznika na kaloryferze. Pocieranie nim o włosy z całą pewnością jest szybszym sposobem, jednak powoduje mechaniczne uszkodzenie włosów oraz bardzo je osłabia. Ważna jest również szczotka do włosów, którą stosujemy w trakcie suszenia włosów. Najlepszym wyborem będzie duża okrągła szczotka, która jest wykonana z naturalnego włosia – będzie ona delikatnie rozczesywać nasze włosy w trakcie tej zgoła prostej, lecz istotnej czynności. Taka szczotka bardzo rzadko powoduj uszkodzenia włosów.

Już właściwie każda suszarka ma opcję zmieniania mocy suszenia. Nie jest to bez znaczenia dla naszych włosów. Suszenie powinnaś zaczynać na największej mocy, a z czasem, gdy włosy stają się coraz bardziej suche, powinnaś zmniejszać moc podmuchu, by niepotrzebnie nie przegrzewać i nie wysuszać włosów.

Jeżeli zaś zależy Ci na tym, by Twoje włosy były puszyste i uniesione, powinnaś choć przez chwile je suszyć trzymając głowę w dół. Dzięki temu na pewien czas utrwalisz ich odrobinę inne położenie, co z kolei da efekt uniesionych włosów. Puszystość zapewni właściwe kierunkowanie strumienia powietrza – pamiętaj, żeby włosy suszyć od czubka głowy do końcówek. Dzięki temu Twoje włosy będą lśniące. Pamiętaj też, że suszarka powinna znajdować się minimum 10 centymetrów od Twojej głowy. Mniejsza odległość może powodować zbytnie wysuszenie włosów, a stąd już prosta droga do wspomnianej „szopy”.

Jeśli stosujesz kosmetyki, które służą do modelowania fryzury, nakładaj je, gdy Twoje włosy będą już w większości wysuszone. W innym wypadku nie dość, że może się zdarzyć, że fryzura nie będzie taka, jak tego oczekiwałaś, to dodatkowo możesz zaszkodzić kondycji swoich włosów. Jedyne kosmetyki, które możesz stosować od początku suszenia włosów, to środki chroniące przed ciepłem.

Nie należy jednak zapominać, że najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem suszenia włosów jest naturalne suszenie. Dlatego też, jeśli nigdzie nie planujesz wyjść, po umyciu włosów, pozwól im wyschnąć samodzielnie. Dzięki temu będą długo zachowywać piękny wygląd i kondycję.