Jak odpowiednio dobrać rozmiar stanika?

8 lipca 2016 17:26
Jak odpowiednio dobrać rozmiar stanika?

Jak odpowiednio dobrać rozmiar stanika?

Badania wskazują, że nawet osiemdziesiąt procent Polek nosi źle dobrany stanik. Wydawałoby się, że to przecież nic wielkiego – ot, co za problem? Jednak dobrze dobrany biustonosz ma ogromny wpływ zarówno w wygląd biustu, jak i na jego jędrność i witalność. Dlatego też naprawdę warto zainteresować się tym, w jaki sposób prawidłowo określić swój rozmiar biustu, a następnie poszukać odpowiedniej bielizny, która prócz walorów estetycznych, będzie posiadała również dobry wpływ na nasze zdrowie oraz komfort. Wiele pań, gdy po latach decydują się na to, by zmienić coś w kwestii swojej bielizny, i które zaczynają nosić idealnie dobrane dla siebie staniki, jest zaskoczonych tym, że noszenie biustonosza może być tak wygodne. Jak widzisz, w całej sprawie nie chodzi tylko o zdrowie, ale i o wygodę. Same plusy!

Jak zapewne wiesz, rozmiar stanika opisuje się za pomocą liczby, która określa obwód pod piersiami, oraz litery, która z kolei jest używana do określenia rozmiaru miseczki biustonosza. Aby odpowiednio dobrać rozmiar stanika, musisz się pomierzyć! Weź centymetr krawiecki i zmierz swój obwód pod biustem. Aby uzyskać jak najdokładniejszy wynik, mierz obwód na nagim ciele i na wydechu. Od obwodu pod biustem spokojnie możesz jeszcze odjąć około 3-5 cm, z uwagi na to, że staniki są rozciągliwe i by komfortowo się nosiły, muszą dobrze przylegać do ciała. Następnie tak samo zmierz obwód na wysokości piersi. Tu również najlepiej byłoby to zrobić na gołym ciele, możesz jedna zmierzyć obwód mając stanik, jednak musi być to miękki, nieusztywniany żadną gąbką w miseczce model. Rozmiar miseczki określisz przez odjęcie od obwodu biustu obwodu pod biustem. W internecie bez problemu znajdziesz tabele, które pozwolą Ci odczytać Twój dokładny rozmiar (np. jeśli wynik naszego odejmowania to około 18 cm, wówczas rozmiar Twojej miseczki to D).

Odpowiednio dobrany stanik powinien przylegać do ciała, podtrzymując dobrze biust nawet przy pochylaniu się. Jeśli zdarza się sytuacja, w której przy gwałtowniejszych ruchach Twój biust wypada z bielizny, jest to bardzo wyraźna oznaka tego, że masz po prostu źle dobrany biustonosz. Podobnie rzecz się ma w sytuacji, kiedy stanik podjeżdża do góry – to problem nieodpowiednio dobranego obwodu. Odstające miseczki są zaś znakiem dobrania niewłaściwego ich rozmiaru. Wszystko to zaś wpływa na dyskomfort w czasie noszenia stanika. Dobrze dobrany stanik jest do tego stopnia wygodny, że nawet nie zauważasz jego obecności – nie męczy Cię noszenie go. Chyba więc warto zatroszczyć się o to, by wszystko było jak należy.

Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w tym temacie, możesz skorzystać z porady specjalistki. Wiele sklepów z bielizną oferuje porady brafitterki, czyli pani, która zawodowo zajmuje się odpowiednim dobieraniem bielizny do rozmiaru. Co więcej – coraz częściej panie, które sprzedają w tego typu sklepach przechodzą odpowiednie szkolenia i są w stanie doradzać bezpłatnie, w ramach pomocy przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie modelu bielizny. Dlatego też warto skorzystać z tego typu porady.