Na czym polega kreatynowe prostowanie włosów?

23 maja 2016 21:40
Na czym polega kreatynowe prostowanie włosów?

Na czym polega kreatynowe prostowanie włosów?

Te panie, które chcą mieć idealnie proste włosy, niejednokrotnie muszą się nieźle nagimnastykować, by osiągnąć pożądaną fryzurę. Odpowiednie kosmetyki do włosów, właściwe suszenie włosów, jak i korzystanie z prostownicy, a na końcu odpowiednia prostownica. To wszystko ma wpływ na końcowy efekt – na to, czy włosy będą proste i gładkie w doskonały sposób. Od jakiegoś czasu jednak prócz prostownicy panie zaczynają stosować zabieg pochodzący z Ameryki Południowej, a dokładnie z Brazylii. Nazywa się on kreatynowym prostowaniem włosów. Słyszałaś o tej praktyce? Jeśli gdzieś obiło Ci się to o uszy, ale chciałabyś wiedzieć, na czym ów zabieg dokładnie polega, czytaj dalej!

Podczas tego zabiegu wykorzystywana jest głównie kreatyna – czyli składnik, który jest naturalny i znany dla naszego organizmu. Znajdziemy go bowiem w paznokciach, skórze czy włosach. Odpowiada ona między innymi za odbudowę, jak i utrzymanie w witalności tych części. Nic więc dziwnego, że kreatyna ma szerokie zastosowanie w kosmetyce czy fryzjerstwie. Kreatynowe prostowanie włosów jest więc poniekąd ich odżywieniem i przywróceniem do właściwego, zdrowego stanu. Zabieg ten może być stosowany nawet na bardzo zniszczone włosy – co więcej, może być dla nich świetną szansą na powrót do świetności.

Podczas przeprowadzania tego zabiegu fryzjerka przy pomocy wysokiej temperatury „wprasuje” kreatynę w Twoje włosy. Użyje do tego specjalistycznego żelazka fryzjerskiego, które będzie rozgrzane do około 230 stopni Celsjusza. Taka temperatura spowoduje rozchylenie się łusek w Twoich włosach, by kreatyna mogła wniknąć do ich wnętrza. W ten sposób zostaną wypełnione wszystkie uszkodzenia, które z powodu wilgoci, nadmiernego słońca czy przesuszenia utworzyły się na Twoich włosach. Po kilkudziesięciu minutach fryzjerka dokładnie wysuszy Twoje włosy. Od tej pory będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i prostymi włosami.

Musisz pamiętać jednak o tym, by przez 3 dni po zabiegu nie myć włosów, a przez około tydzień ich nie związywać i nie spinać – w tym okresie musisz unikać zbędnego zgniatania i ściskania włosów. Z farbowaniem zaś najlepiej odczekać około daw tygodnie. Po zabiegu brazylijskiego prostowania włosów musisz również zwrócić uwagę na skład kosmetyków do włosów – nie możesz korzystać z tych, które zawierają alkohol, sól, a także silikony. W innym wypadku efekt prostowania nie będzie zgodny z oczekiwaniami.

Ogromnym plusem tej metody jest to, że stosowane są naturalne środki, nie zaś dość groźna chemia, jak w przypadku choćby trwałego prostowania włosów. Dzięki temu nie uszkodzimy włosów bardziej i będziemy mogły być spokojne o ich stan. Co więcej, jeśli chcesz poddać się takiemu zabiegowi, Twoje pofarbowane, rozjaśniane czy uszkodzone przez inne zabiegi włosy nie będą żadnym ograniczeniem. Kreatynowe prostowanie można stosować nawet w takich sytuacjach. Choć pojawiają się już domowe kuracje kreatynowe mające prostować włosy, o wiele lepiej wykonać je w profesjonalnym salonie fryzjerskim – wówczas będziesz pewna, że Twoje włosy są w dobrych rękach.