Jak prawidłowo pomalować paznokcie?

22 maja 2016 22:28
Jak prawidłowo pomalować paznokcie?

Jak prawidłowo pomalować paznokcie?

Widać je właściwie wszędzie. Na reklamach, w telewizji, na zdjęciach gwiazd… Patrzymy i zazdrościmy. Bo w końcu każda z nas chciałaby mieć doskonale pomalowane paznokcie. Jest to jednak sztuka, której można się nauczyć przez praktykę. Efekty za to są niesamowite! Właściwie pomalowane paznokcie mogą ukryć różne mankamenty naszych palców. Doskonale dopełniają różne stylizacje i są znakiem tego, że dbamy o swój wygląd. Każda z nas zasługuje na piękne paznokcie. Nie jest to na szczęście nic nieosiągalnego, ponieważ każda z nas może do perfekcji opanować technikę prawidłowego malowania paznokci!

Zanim zaczniesz nakładać lakier, koniecznie zmyj poprzedni. Nawet jeśli był to przezroczysty lakier lub jakaś odżywka. Następnie dokładnie wypoleruj płytkę paznokcia, by nie było na niej pofałdowań czy „zadziorków”. Możesz użyć do tego bloku polerskiego, który kupisz w drogerii kosmetycznej już za kilkadziesiąt groszy. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia. Dzięki temu położony lakier nie będzie szybko się łuszczyć. Środki, którymi możesz to zrobić również znajdziesz w sklepie z kosmetykami. Następnie powinnaś zaaplikować na paznokieć bazę pod lakier. Nie jest ona niezbędna, jednak dzięki niej zostaną wyrównane wszelkie malutkie ubytki, a co więcej – lakier będzie się na niej dłużej trzymał. Jeśli chcesz więc mieć kolor na paznokciu przez kilka dni, baza jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Teraz zaczynamy zabawę z lakierem. Za pomocą pędzelka powinnaś umieścić kropelkę lakieru około 4-5 milimetrów powyżej skórki, na środku płytki. Następnie delikatnie przesuń lakier w stronę skórki, zostawiając od niej około milimetra lub dwóch przestrzeni. Nigdy nie dociągaj lakieru do samej skórki – będzie to wyglądać nieestetycznie. Następnie z tej samej kropli poprowadź lakier pędzlem do samej góry paznokcia tak, by na jego środku utworzyć linii. Później przeciągnij pędzelkiem od miejsca, w którym zaaplikowałaś pierwszą kroplę po niepomalowanych bokach (mniej więcej do połowy paznokcia). Resztę paznokcia pomaluj dwoma osobnymi pociągnięciami. Dzięki takiemu malowaniu nie pominiesz nawet najmniejszej części płytki paznokcia (poza tą zaraz nad skórką). Dodatkowo każda część paznokcia będzie równomiernie pomalowana.

Jeśli chcesz, żeby lakier na paznokciach miał doskonały kolor i perfekcyjnie się błyszczał, możesz zastosować „top coat”. Jest to środek, który występuje w postaci lakieru lub spreju. Ma on właściwość utrwalania lakieru. Dzięki zastosowaniu tego środka, lakier będzie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, a także jest zabezpieczony przed szybkim złuszczeniem się. Dodatkowo ”top coat” sprawia, że lakier na Twoich paznokciach w bardzo piękny sposób się błyszczy. Być może taki specyfik powinien zagościć w Twojej kosmetyczce?

Pamiętaj również, by co jakiś czas dać paznokciom odpocząć od lakierów. Podczas tych „wakacji” możesz je odżywić za pomocą specjalnych środków przeznaczonych do pielęgnacji płytki paznokci, ale możesz użyć również różnego rodzaju olejków, które wpłyną także w doskonały sposób na Twoje skórki.