JAK PORADZIĆ sobie z wąsikiem?

17 lutego 2016 21:37
JAK PORADZIĆ sobie z wąsikiem?

Jak poradzić sobie z włoskami nad górną wargą?

Wiele kobiet zmaga się z wstydliwym problemem, jakim są włoski nad górną wargą, czyli tak zwany wąsik. O ile blondynki nie odczuwają aż tak mocno tego problemu, to wiele brunetek boryka się z tymi kilkunastoma włoskami, które po prostu nie wyglądają estetycznie. Jest kilka sposobów, z jakich można skorzystać, by pozbyć się tej przypadłości lub by po prostu sprawić, że problem nie będzie przez nikogo zauważany. Być może któreś z tych rozwiązań będzie doskonałe właśnie dla Ciebie.

Pierwszym, najmniej bolesnym sposobem, jest rozjaśnienie włosków znajdujących się nad górną wargą. Na rynku dostępnych jest kilka preparatów, które służą właśnie temu, by zmienić kolor włosków na twarzy na jaśniejsze, a tym samym o wiele mniej zauważalne. Nie jest to oczywiście rozwiązanie doskonałe – nie usuwa ono w końcu włosków. Jeśli jednak nie chcesz się decydować na bardziej inwazyjną metodę, ten sposób może być idealny dla Ciebie.

Inny bezbolesny sposób to zastosowanie kremu do depilacji twarzy. Minusem tej metody jest to, że trzeba ją dość często stosować, a dodatkowo może podrażniać skórę. Odradza się stosowanie kremu do depilacji osobom, które mają wrażliwą cerę. Metoda ta ma podobne działanie, jak usuwanie włosków maszynką do golenia – po prostu usuwa te włoski, które są widoczne na powierzchni skóry. Nic więc dziwnego, że kremy i jednorazówki to aktualnie najczęściej wybierane metody usuwania wąsika – są najmniej wymagające, choć należy je często powtarzać.

Kolejna metoda to wyrwanie niechcianych włosków. Możesz tutaj wybrać dwa sposoby – pęsetę lub wosk. Każda z nich ma plusy i minusy. Dzięki użyciu pęsety nie podrażnisz skóry, jednak cały proces usuwania włosków będzie długi i bolesny. Z kolei zastosowanie wosku jest zabiegiem krótkim (jeżeli oczywiście umiejętnie go wykonamy) oraz dość bolesnym. Dodatkowo wosk może naruszyć nam naskórek i spowodować kilkugodzinne zaczerwienienie. Wyrywanie włosków trzeba powtarzać co około 4 tygodnie. Jeśli decydujesz się na tę metodę, pamiętaj, by po całym zabiegu dokładnie odżywić skórę w tym miejscu i posmarować na przykład łagodzącą oliwką.

Ostatni sposób wydaje się być kosztowny, lecz jego efekty są długotrwałe. Mowa tutaj o depilacji laserowej. By przeprowadzić skuteczne usunięcie włosków z nad górnej wargi za pomocą lasera, należy przeprowadzić od trzech do sześciu zabiegów naświetlających. Każdy z zabiegów to koszt w okolicach stu złotych. Jednak efekty są trwałe i utrzymują się przez wiele lat. Dlatego też w ostatecznym rozliczeniu okazuje się jednak, że na kremy czy woski do depilacji w ciągu tych kilku lat wydamy więcej niż na depilację laserową. Metoda ta jest jednak skuteczna głownie w przypadku ciemniejszych włosków, choć zaczynają się już powoli pojawiać sposoby laserowego usuwania włosków u blondynek.

Pamiętaj też, że jeśli problem jest bardzo uporczywy i pojawił się nagle, warto skontaktować się z ginekologiem i endokrynologiem, gdyż może być to kwestia hormonalna, która niejednokrotnie towarzyszy problemom spowodowanym nieodpowiednią pracą jajników lub tarczycy.