JAK ZADBAĆ O LODÓWKĘ?

30 stycznia 2016 16:00
JAK ZADBAĆ O LODÓWKĘ?

Brzydki zapach w lodówce – jak się go pozbyć?

Zmagasz się z tym, że z twojej lodówki wydobywa się niezbyt przyjemny zapach? Myłaś lodówkę wewnątrz już kilkukrotnie, jednak przynosi to efekt jedynie na krótką chwilę, a po kilku dniach wszystko wraca do stanowczo niepożądanej normy? Jest kilka sposobów na to, żeby poradzić sobie z tym nieprzyjemnym kłopotem. Nie będzie wymagało to od ciebie dużych nakładów pracy, więc poradzisz sobie z tym bez najmniejszego problemu.

Powodem nieprzyjemnego zapachu, jaki może pojawiać się w lodówce jest zazwyczaj pleśń lub rozkładające się jedzenie w szczelinach wewnątrz lodówki. Zanim zastosujesz coś, co będzie miało za zadanie pochłaniać nieprzyjemny zapach, umyj lodówkę naprawdę dokładnie. Uzbrój się również w kilka wykałaczek, by móc delikatnie wyczyścić te szczeliny, których będziesz mogła dosięgnąć. By naprawdę dokładnie ją wyszorować, możesz użyć też octu. Nie musisz się obawiać, że nieprzyjemny zapach pleśni zostanie zastąpiony zapachem octu – ten drugi bardzo szybko wywietrzeje. Możesz również skorzystać ze środków, które zostały stworzone właśnie do utrzymywania czystości w lodowce. Zwróć szczególną uwagę na okolice uszczelek – tam bardzo często zbiera się dużo brudu, na który rzadko zwracamy uwagę. Ważne jest również, abyś wyjęła wszystkie szuflady i półki i dokładnie je umyła.

Gdy już lodówka będzie lśnić czystością, powkładaj do niej wszystkie wcześniej wyjęte rzeczy. Sposoby na pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu nie wymagają tego, by lodówka była pusta. Chodzi teraz o to, by umieścić w lodówce coś, co będzie pochłaniać przykry zapach. Jest wiele środków, które możesz do tego użyć. Już w kuchni znajdziesz kilka rzeczy, które pomogą walczyć z tym problemem. Na talerzyku połóż kawałek cytryny, nasyp sody oczyszczonej, zmielonej kawy, wanilii lub proszku do pieczenia. Każda z tych rzeczy doskonale radzi sobie z wchłanianiem przeróżnych zapachów.

Inne środki, które doskonale absorbują wszelką woń, to… brykiet drzewny i koci żwirek. Choć wydawać by się mogło, że akurat te rzeczy nie bardzo nadają się do umieszczenia w lodówce, to o dziwo są bardzo skuteczne w walce z nieprzyjemnym zapachem. Jeśli zdecydujesz się na brykiet, musisz umieścić kilka jego kawałków w takim miejscu, które nie będzie ci przeszkadzać. Koci żwirek zaś możesz wsypać do małego pojemniczka. Doskonale poradzi sobie ze zwalczeniem trapiącego cię problemu. Jeśli jednak nie chcesz ufać domowym sposobom, w sklepach możesz znaleźć pochłaniacze zapachów, które są stworzone właśnie do lodówek. Ich koszt nie przekracza 10 złotych, a działają nawet do sześciu miesięcy.

Musisz jednak pamiętać, że aby lodówka nie przechodziła przykrym zapachem, trzeba o nią dbać. Regularnie sprawdzaj, czy nie ma w niej przeterminowanych produktów, które zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Pilnuj tego, by raz na dwa tygodnie przemyć wnętrze lodówki – takie działanie na długo odsunie od ciebie widmo problemu brzydkiej woni. Jeśli rozlejesz coś w lodówce, postaraj się to jak najszybciej uprzątnąć, by nie zdążyło wpłynąć w różne szczeliny i zakamarki. Ten wysiłek jest z całą pewnością ci się opłaci.