Właściwości oleju kokosowego

9 listopada 2015 20:22
Właściwości oleju kokosowego

Właściwości oleju kokosowego

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłaś swojej kuchni i kosmetyczki w olej kokosowy, najwyższy czas to zrobić. Olej z kokosów jest robiony z twardego miąższu orzechów, a jego właściwości są doceniane nie tylko w sztuce kulinarnej, ale i w kosmetyce. Ma on wiele zastosowań i jest niezwykle zdrowym produktem. Warto się zainteresować jego zaletami i samemu wypróbować jego działania.

Jedną z najciekawszych i najbardziej zadziwiających właściwości oleju kokosowego jest to, że wspomaga on odchudzanie, zwłaszcza w partiach brzusznych. Dlatego rozpoczęcie stosowania tego oleju w kuchni może wspomóc Twoją walkę z nadwagą. Jego cechy odpowiedzialne redukowanie nadwagi odpowiadają również za zapobieganie miażdżycy i nadciśnieniu, co czyni z niego bardzo pożądany składnik odżywczy.

Również działanie kosmetyczne oleju kokosowego jest niezwykle dobroczynne. Dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych bardzo dobrze nawilża oraz wygładza naszą skórę. Dlatego też, jeśli masz suchą skórę, najprawdopodobniej ten olej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dodatkowo, przeciwdziała on trądzikowi ze względu na wysoką zawartość składników, które posiadają właściwości antybakteryjne. A jeśli nie chcesz stosować kremów przeciwsłonecznych, które zawierają wiele różnych składników, możesz wykorzystać właśnie olej kokosowy. Jego wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej wynosi 10, więc daje naprawdę skuteczną ochronę.

Istnieje więc wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w olej kokosowy. Będziemy mogły za pomocą tego jednego specyfiku dbać zarówno o swój wygląd, jak i zdrowie organizmu.